Перейти до вмісту

Національний банк підтримує спрощення процесу консолідації в банківському секторі

Національний банк України закликає народних депутатів підтримати спрощення процесу консолідації в банківському секторі. Ці норми закладені в нещодавно зареєстрованому у Верховній Раді Законопроекті № 5388 "Про внесення змін до Закону України "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків" щодо вдосконалення процедур спрощеної капіталізації та реорганізації банків".

"Наразі виконання вимог закону зі збільшення розміру статутного капіталу банку виконується за рахунок додаткових внесків акціонерів банків. Проте можливий і інший шлях – консолідація банківського сектору шляхом приєднання банків. Існуюча процедура приєднання банків наразі занадто складна та тривала. Законопроект № 5388 дає можливість здійснити реорганізацію банків за скороченою процедурою, строк якої буде зменшено в декілька разів - з півтора року до трьох-чотирьох місяців",- наголосив начальник управління реєстраційних питань та ліцензування Національного банку Олександр Бевз.

За словами О.Бевза, законопроект передбачає внесення змін до Закону України № 78-VIII "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків", прийнятого в 2014 році як антикризового заходу для оздоровлення банківського сектору. Законопроект № 5388 продовжить дію основних норм Закону № 78-VIII до 1 січня 2019 року.

Так, Законопроект № 5388 передбачає, що спрощена реорганізація буде доступна для всіх банків, в тому числі тих, які не потребують капіталізації. Спрощена процедура капіталізації за рахунок внесків акціонерів також можлива для всіх банків, якщо попередньо буде підтверджено джерело походження коштів для внесення в капітал. Зменшення строків процедур капіталізації та реорганізації стане можливим завдяки суттєвому пришвиденню строків регуляторних та корпоративних погоджень, а також зменшення кількості документів, необхідних для отримання погоджень регуляторів - НБУ, АМКУ, ДФС, НКЦФБР.

Крім того, Законопроект передбачає нову можливість для банків: відкликання банківської ліцензії без ліквідації юридичної особи, що надасть змогу банкам за їх бажанням залишити банківський ринок та продовжити діяльність юридичної особи, у тому числі, у фінансовому (небанківському) секторі.

"Іншими словами, юридична особа, яка втратила банківську ліцензію, матиме змогу займатися діяльністю, не пов’язаною з банківською, або просто функціонувати як юридична особа, змінивши тип діяльності. При цьому, для відкликання банківської ліцензії без ліквідації банку, банк, безумно, повинен попередньо виконати свої зобов’язання перед вкладниками та іншими кредиторами",- зазначив начальник управління реєстраційних питань та ліцензування НБУ.

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини