Національний банк з 31 грудня 2025 року пом’якшує низку валютних обмежень у межах реалізації положень законодавства щодо запровадження правового режиму "Дефенс Сіті" для підтримання оборонно-промислового комплексу (ОПК).
Пом’якшення обмежень для резидентів Дефенс Сіті, напрацьоване разом із Міністерством оборони України, стосуватиметься:
- умов купівлі іноземної валюти для імпорту товарів;
- здійснення транскордонних переказів із України за окремими операціями.
Зміни підтримають обороноздатність України завдяки належним умовам роботи ОПК.
Вони внесені постановою Правління Національного банку України від 30 грудня 2025 року № 166 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18" та набрали чинності із 31 грудня 2025 року.
Ініціатива "Дефенс Сіті" – новий правовий режим підтримки ОПК в Україні. Він упроваджений Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки підприємств оборонно промислового комплексу", що набрав чинності 5 жовтня 2025 року. Закон передбачає встановлення пільгового режиму оподаткування для резидентів Дефенс Сіті та містить рекомендацію Національному банку визначити особливості валютних операцій та валютного нагляду для них.