Звичайна версія сайту

Національний банк приєднався до Міжнародної мережі регуляторів кредитних спілок

Напередодні набуття функцій регулювання ринку небанківських фінансових послуг та в межах розширення партнерської мережі для ефективного виконання нових функцій Національний банк України приєднався до Міжнародної мережі регуляторів кредитних спілок (International Credit Union Regulators’ Network (ICURN). Набуття НБУ членства в міжнародній організації відбулося за сприяння проєкту технічної допомоги USAID CAP та Всесвітньої Ради кредитних спілок (WOCCU).

Основною місією мережі ICURN є підтримка її членів у ефективному регулюванні діяльності кредитних спілок та кооперативів із надання фінансових послуг шляхом обміну інформацією, дослідженнями, найкращими практиками у сфері нагляду  та здійснення координації між регуляторами на міжнародному рівні.

Так, 23 червня 2020 року представники Національного банку взяли участь у щорічній конференції ICURN, під час якої  з презентаціями виступили, зокрема, представники Центробанку Ірландії, Банку Англії, Резервного банку Індії, регулятори інших країн. У центрі уваги усіх виступів залишалася проблематика COVID-19 та подолання негативних наслідків пандемії для діяльності кредитних спілок, а також роль і можливості регуляторів у цій сфері. 24 червня Національний банк України взяв участь у Щорічних загальних зборах організації як повноправний її член.

Членство в ICURN, активна взаємодія з регуляторами з понад 30 країн та міжнародний досвід дозволить Національному банку сформувати ефективну систему регулювання та нагляду за діяльністю кредитних спілок, що спрятиме сталому розвитку ринку фінансових послуг України.

Довідково
ICURN - незалежна, неприбуткова асоціація, створена у 2007 році, зареєстрована в США, керівним органом є незалежна рада директорів (на добровільних засадах), складається з 9 комітетів. Мережа сприяє просуванню керівних принципів Саміту G-20, які закликають до посилення координації між регуляторами фінансових послуг.
Міжнародна мережа регуляторів кредитних спілок ICURN (далі – мережа) є платформою для обміну між її членами інформацією, найкращими практиками, інструментами в сфері регулювання фінансових послуг. Членам мережі надається доступ до досліджень та інших матеріалів, розробником яких є ICURN. Членом ICURN може стати будь-яка організація, до сфери відповідальності якої відповідно до статутних документів віднесено функцію нагляду за фінансовими спілками. 
Ключові напрями роботи: розгляд практичних аспектів нагляду за кредитними спілками, тренінги з ключових аспектів нагляду, звітності та впровадження міжнародних норм/стандартів, ініціювання досліджень у сфері нагляду за діяльністю фінансових спілок.
Форми роботи ICURN: відеоконференцї, вебінари, вивчення думки членів мережі (за допомогою надсилання запитів ), щорічні конференції регуляторів та щорічні загальні збори членів мережі.
Сьогодні членами мережі є представники фінансового сектору з понад 30 країн та юрисдикцій.
 
Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини

Поділитись