Національний банк України розпочав публікацію кривих безкупонної дохідності облігацій внутрішньої державної позики України, номінованих у гривні та доларах США. Криві безкупонної дохідності будуються Національним банком України щотижня із застосуванням параметричної моделі Нельсона-Сігела на основі інформації про операції з облігаціями внутрішньої державної позики України на біржовому та позабіржовому ринках України, яку учасники ринку можуть знайти на сайті загальнодоступної інформаційної бази даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Методологія побудови кривих уже була розкрита учасникам ринку як частина Порядку оцінки за справедливою вартістю цінних паперів резидентів, що перебувають у власності Національного банку України або приймаються ним як забезпечення виконання зобов’язань.
Публікація кривих безкупонної дохідності державних облігацій є звичною практикою для центральних банків багатьох країн світу. Поява такого інструменту в Україні сприятиме прозорості операцій на внутрішньому ринку капіталів.
Інформація про криві безкупонної дохідності державних облігацій України буде доступна і в інших інформаційних ресурсах, наприклад на сторінці Національного банку (NBU) в інформаційній системі Bloomberg.
Регулятор також розпочав з 01 грудня 2015 року щоденно розміщувати на сторінці свого Офіційного інтернет-представництва інформацію про справедливу вартість цінних паперів, які приймаються ним як забезпечення виконання зобов’язань, та коригуючих коефіцієнтів для них. Цю інформацію банки можуть використовувати для управління власною ліквідністю з урахуванням норм постанови Правління Національного банку України від 17 вересня 2015 року № 615 "Про затвердження Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи".
Крім того, у рамках проекту переходу до сучасної бази даних на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України оновлено сторінку "Статистика. Грошово-кредитна та фінансова статистика". Відтепер на цій сторінці можна знайти дані про обсяги депозитів і кредитів у розрізі регіонів.
Зокрема, для більш зручного пошуку даних показники щодо кредитів та депозитів, процентних ставок за кредитами та депозитами подано у вигляді динамічних рядів, що містяться в окремому файлі по кожній області. У кожному файлі вбудовані крос-лінки на відповідні статистичні показники.