Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк скасував реєстрацію міжнародної платіжної системи LEO (доповнено)

Національний банк скасував реєстрацію міжнародної платіжної системи LEO (доповнено)

Національний банк України скасував реєстрацію міжнародної платіжної системи LEO та виключив інформацію про цю платіжну систему з Реєстру платіжної інфраструктури.

Таке рішення ухвалене 20 березня 2023 року у зв’язку із застосуванням персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до ТОВ “ФК ЛЕО”, що є оператором цієї платіжної системи.

Відповідно міжнародна платіжна система LEO повинна припинити надання послуг та завершити взаєморозрахунки за здійсненими в системі переказами згідно з правилами платіжної системи та відповідними договорами.

Платіжна система LEO була зареєстрована Національним банком у січні 2017 року як внутрішньодержавна, у квітні 2019 року вона набула статусу міжнародної платіжної системи.

Через скасування реєстрації міжнародної платіжної системи LEO Національний банк також скасував реєстрацію 21 її учасника, серед яких один банк-резидент (АТ “СКАЙ БАНК”), дві небанківські установи-нерезиденти [ТОВ “ФЕНІГЕ” (Польща) та ДЗІНГ ФАЙНЕНС ЛТД (Великобританія)] та 18 небанківських фінансових установ (ТОВ “ФК “СИСТЕМА”, ТОВ “БІЗНЕС РІТЕЙЛ ГРУП”, ТОВ “ФК “АБЕКОР”, ТОВ “ФК МАГНАТ”, ТОВ “ФК “ОКТАВА ФІНАНС”, ТОВ “ФК “ФЕНІКС”, ТОВ “ФК “ФІНЕКСПРЕС”, ТОВ “ДАЙМОНД ПЕЙ”, ТОВ “СВІФТ ГАРАНТ”, ТОВ “ПЕЙСЕЛЛ”, ТОВ “ФК “АРТУА”, ТОВ “ФІНТЕКО”, ТОВ “ФК “ЕВО”, ТОВ “ФК “№ 1”, ТОВ “ФК “САН-РАЙЗ ФІНАНС”, ТОВ “ФК “КОНТРАКТОВИЙ ДІМ”, ТОВ “ФК МБК”, ТОВ “ФК “БІ.МАНІ”).

Скасування реєстрації зазначених вище осіб як учасників платіжної системи LEO передбачає припинення надання ними платіжних послуг виключно у платіжній системі LEO.

Довідково

10 березня 2023 року Указом Президента України № 145/2023 було введено в дію Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10.03.2023 “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, згідно з яким до ТОВ “ФК ЛЕО” застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

Відповідно до вимог Положення про реєстрацію платіжних систем, учасників платіжних систем та технологічних операторів платіжних послуг, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26 вересня 2022 року № 208, скасування реєстрації платіжної системи є підставою для скасування всіх учасників такої системи.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини