Перейти до вмісту
Національний банк та Банк Литви співпрацюватимуть у сфері інноваційного розвитку

Національний банк та Банк Литви співпрацюватимуть у сфері інноваційного розвитку

Національний банк України та Банк Литви домовилися співпрацювати у галузі фінансових інновацій. Відповідна Угода про співпрацю у сфері інноваційного розвитку між двома центральними банками була підписана 12 жовтня 2018 року під час Щорічних зборів Міжнародного валютного фонду та Групи Світового банку в Нуса-Дао, Балі, Індонезія.

Свої підписи під документом поставили Голова Національного банку Яків Смолій та Голова правління Банку Литви Вітас Василяускас.

"Ми раді розширити плідну співпрацю з Банком Литви на напрямок інновацій у фінансах. Упевнений, Банку Литви вдасться досягнути своєї стратегічної мети і стати головним фінтех-хабом у Північно-Балтійському регіоні. Для цього уже було багато зроблено, і ми будемо раді перейняти успішний досвід литовських колег. Водночас однією зі стратегічних цілей Національного банку є фінансова інклюзія, якісний прорив для якої власне пропонують сучасні технології – діджитал, онлайн- та мобільні фінансові сервіси. Наша ціль – досягти більшої фінансової інклюзивності українського суспільства за рахунок у тому числі розвитку фінтеху", - зауважив Яків Смолій.

Вітас Василяускас підкреслив: "Зважаючи на зацікавленість наших українських колег та знання, яких ми набули в рамках нашої успішної співпраці з Грошово-кредитним управлінням Сінгапуру, ми готові поділитися найкращими практиками у розробці регуляторного середовища, що сприяє розвитку FinTech, надаючи консультації інноваційно-орієнтованим учасникам ринку та прокладаючи шлях більш зручним мобільним платежам".

Основна мета документа полягає у створенні спільних рамок для співпраці та обміну досвідом та інформацією щодо:

  • регуляторних питань, що стосуються інновацій у сфері фінансових послуг,
  • трендів та тенденцій розвитку ринку (включаючи використання нових технологій),
  • інновацій у сфері фінансових послуг на ринках України та Литви.

Угода також передбачає можливість участі в спільних інноваційних проектах із застосуванням ключових технологій, таких як цифрові та мобільні платежі, технологія блокчейн та розподілені реєстри, big data, платформи API та інші сфери нових технологій.

Угода про співпрацю набирає чинності з дня її підписання і діятиме впродовж необмеженого періоду часу.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини