Звичайна версія сайту

Національний банк та Міністерство фінансів уперше проведуть Форум із міжнародного податкового співробітництва

Національний банк України та Міністерство фінансів України за партнерства Організації з економічного співробітництва в Європі (ОЕСР), Агентства США з міжнародного розвитку USAID та Світового банку уперше проведуть #BEPSinUA: Форум із міжнародного податкового співробітництва. Захід відбудеться 1 листопада цього року в Києві.

З поступом глобалізаційних процесів зникли бар'єри для фінансових потоків, а отже, перед кожною країною сьогодні стоїть завдання забезпечення своєї фінансової стабільності не лише на національному, а й на світовому рівні. Щороку застосування стратегій уникнення оподаткування, що базуються на розмиванні бази оподаткування і переміщенні прибутків за кордон (BEPS), спричиняє втрати бюджетів країн світу у розмірі 100-240 млрд дол. США, що відповідає 4-10% загальносвітових надходжень від податку на прибуток підприємств. Відповіддю на це став План дій BEPS ОЕСР та країн G20, започаткований 2015 року. Він надає державам необхідні правові, адміністративні та ІТ-інструменти для усунення прогалин і невідповідностей у міжнародних правилах оподаткування, які можуть використовуватися для приховування прибутків підприємств або їх штучного переміщення до низькоподаткових або безподаткових юрисдикцій, де економічна діяльність підприємств незначна або відсутня.

Україна також веде роботу в цьому напрямку з 2016 року. Цього тижня Міністерство фінансів та Національний банк оприлюднили проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування". Документ покликаний підтримати фінансову стабільність в країні в умовах переходу до вільного руху капіталу, підвищити ефективність податкового регулювання та запровадити єдині вимоги до прозорості ведення бізнесу в Україні за міжнародними стандартами.

Запровадження Плану дій BEPS в Україні є першочерговою умовою для збереження фінансової стабільності в країні при довгоочікуваному переході до вільного руху капіталу. Проведення спеціалізованого форуму є ще одним кроком назустріч реалізації проекту BEPS в Україні. Форум #BEPSinUA дасть змогу перейняти найкращий світовий досвід протидії BEPS і забезпечення прозорості ведення бізнесу в довгостроковій перспективі. Він також допоможе почути думки бізнесу й банків щодо останніх тенденцій міжнародного середовища та перспектив уніфікації підходів до регулювання міжнародних операцій і забезпечення їхньої прозорості.

Відкриватимуть форум Голова Національного банку Яків Смолій, в.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова та Голова Секретаріату Глобального форуму ОЕСР з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей Моніка Бхатія.

Серед спікерів заходу:

  • заступник Міністра фінансів Грузії Лаша Хуцішвілі,
  • віце-канцлер Міністерства фінансів з питань податкової та митної політики Естонії Дмитро Єгоров
  • Голова Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України Ніна Южаніна,
  • заступник Міністра фінансів України Сергій Верланов,
  • в. о. заступника Голови Державної фіскальної служби (ДФС) Євген Бамбізов,
  • представник в ОЕСР від Міністерства фінансів Польщі Пьотр Піонтковський,
  • начальник відділу міжнародного співробітництва з питань оподаткування Служби доходів Міністерства фінансів Грузії ДавідЧітаішвілі,
  • старший податковий експерт Федерального міністерства фінансів Німеччини Майкл Кізеветтер,
  • старший консультант, Податки та правопорушення, Центру ОЕСР із податкової політики та адміністрування Нілімеш Барух та ін.

Із програмою форуму та інформацією стосовно спікерів можна ознайомитися за посиланням: https://forumbeps.bank.gov.ua/. Питання щодо участі у Форумі можна адресувати Організаційному комітету заходу на beps.forum@bank.gov.ua.

Додатково звертаємо увагу, що для ЗМІ доступна онлайн-форма реєстрації на захід.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини

Поділитись