Національний банк України традиційно долучається до міжнародної ініціативи фінансової просвіти молоді Global Money Week – Всесвітнього тижня грошей, який триватиме з 12 по 18 березня 2018 року.
Уже шість років поспіль Україна − незмінний учасник цієї міжнародної просвітницької акції.
Цього року партнерами Національного банку під час Global Money Week стали Проект USAID "Трансформація фінансового сектору", Міністерство освіти і науки України, Університет банківської справи та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
"Мета різноманітних освітніх заходів, що відбуватимуться у рамках цієї ініціативи, − підвищення фінансової грамотності молоді, − наголосила начальник Управління інформації та громадських комунікацій Націоанльного банку Наталія Бондаренко. − У 2018 році Global Money Week проходитиме під гаслом: "Гроші мають значення", адже знання і навички у прийнятті фінансових рішень особливо важливі для дітей і молоді. Українська молодь – це не лише майбутні будівничі нашої країни, але й справжні агенти сучасних змін у суспільстві".
Ключові теми цьогорічних заходів:
- Власні і сімейні фінанси.
- Заощадження та планування.
- Упевнені та зважені фінансові рішення.
- Фінансова безпека.
Для підвищення фінансової грамотності української молоді Національний банк спільно з партнерами розробив насичену пізнавально-навчальну та інтерактивну програму. Участь у цих заходах візьмуть активні учні та студенти, запрошені Міністерством освіти та науки України.
У програмі заходів:
- з 12 по 16 березня – ігри cash-flow та інтерактивні заняття для учнів;
- 17 березня – Велика гру cash-flow, у якій візьмуть участь 150 учнів та студентів;
- 14 – 15 березня – дебати щодо переваг cashless та банківських заощаджень, під час яких молодь Києва продемонструє інтелектуальні та ораторські здібності;
- 18 березня – День відкритих дверей для родин працівників Національного банку та їхніх друзів.
Крім того, Музей грошей Національного банку України спеціально до Global Money Week розробив та презентує нову програму учням та студентам – тематичну екскурсію "До 100-річчя Української революції", оглядову екскурсію-інтерактивний квест, а також кілька лекцій – "Грошовий обіг в Україні у часи Київської Русі", "Грошовий обіг в Україні у Другій світовій війні" та "Поведінкова економіка: як ми приймаємо фінансові рішення". Незабаром обрати одну з тематичних екскурсій або лекцій і відвідати Музей грошей у зручний день та час зможуть також і всі зацікавлені (як індивідуально, так і групою).
Довідково
Global Money Week ‒ міжнародна просвітницька акція, спрямована на розширення знань молоді щодо фінансів з метою розбудови впевненого фінансового майбутнього.
Протягом тижня у понад 130 країнах світу відбуваються різні заходи з фінансової освіти та грамотності.