Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів АТ “СЕНС БАНК” – ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited

Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів АТ “СЕНС БАНК” – ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited

Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію власників істотної участі (акціонерів) в АТ “СЕНС БАНК” (далі – Банк) – ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited.

Нагадаємо, ABH Holdings S.A. – це власник прямої істотної участі (акціонер), якому належить 57,6006% акцій АТ “СЕНС БАНК”. ABH Holdings S.A. є єдиним учасником ABH Ukraine Limited, що також є власником прямої істотної участі (акціонером), якому належить 42,3994% акцій Банку.

Щодо ABH Holdings S.A.

Національний банк визнав ділову репутацію ABH Holdings S.A. небездоганною з огляду на застосування до нього ознак небездоганної ділової репутації юридичної особи.

Так, ABH Holdings S.A. володів істотною участю в Amsterdam Trade Bank N.V. (Нідерланди), який 22 квітня 2022 року було визнано банкрутом. Крім того, щодо власників істотної участі в ABH Holdings S.A. А. Косогова, М. Фрідмана та П. Авена, а також його керівника застосовуються ознаки небездоганної ділової репутації, визначені Положенням про ліцензування банків, затвердженим постановою Правління Національного банку від 22 грудня 2018 року № 149 (зі змінами) (далі – Положення про ліцензування), що також є ознакою небездоганної ділової репутації власника істотної участі в банку-юридичної особи.

У зв'язку з цим Національний банк застосував до ABH Holdings S.A. захід впливу у вигляді тимчасової, до усунення порушення, заборони використовувати право голосу за:

  • 165 464 910 824 простими іменними акціями АТ “СЕНС БАНК”, що становлять 57,6006% статутного капіталу банку, які належать ABH Holdings S.A.;
  • 121 797 564 660 простими іменними акціями АТ “СЕНС БАНК”, що становлять 42,3994% статутного капіталу банку, які належать власнику істотної участі в Банку ABH Ukraine Limited, єдиним учасником якого є ABH Holdings S.A. та через якого ABH Holdings S.A. володіє опосередкованою істотною участю в Банку.

Щодо ABH Ukraine Limited

Національний банк визнав ділову репутацію ABH Ukraine Limited небездоганною з огляду на наявність, зокрема, ознак небездоганної ділової репутації, що застосовуються до його власників опосередкованої істотної участі А. Косогова, М. Фрідмана та П. Авена, визначених Положенням про ліцензування.

У зв’язку з цим, а також з урахуванням наявності окремих ознак незадовільного фінансового стану Національний банк застосував до ABH Ukraine Limited захід впливу у вигляді тимчасової, до усунення порушення, заборони використовувати право голосу за 121 797 564 660 простими іменними акціями АТ “СЕНС БАНК”, що становлять 42,3994% статутного капіталу Банку.

Отже, відповідно до рішень Національного банку застосовано тимчасову, до усунення порушення, заборону використання права голосу за 287 262 475 484 простими іменними акціями Банку, які становлять 100% статутного капіталу Банку та належать власникам істотної участі в АТ “СЕНС БАНК” ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини