Перейти до вмісту

Національний банк взяв участь у Bitcoin Conference Kiev

Сьогодні директор Департаменту платіжних систем Наталія Лапко та директор Департаменту роздрібних платежів Сергій Шацький взяли участь у роботі другої Міжнародної виставки-конференції Bitcoin Conference Kiev.

Під час свого виступу Наталія Лапко зазначила, що останнім часом спостерігається сплеск інтересу до використання віртуальних валют.

Вона розповіла, що наприкінці серпня цього року представники Національного банку України взяли участь у Міжнародному форумі роздрібних платежів, який відбувся у Стамбулі за ініціативою Світового банку та Комітету з платежів і ринкових інфраструктур Банку міжнародних розрахунків.

На форумі відзначалося, що на сьогодні міжнародними фінансовими установами та центральними банками не розроблено узгоджених підходів до питань, пов’язаних із використанням віртуальних валют. Водночас наголошувалося, що використання криптовалют потребує пильного моніторингу регуляторів. На думку представника Світового банку, моніторинг їх розвитку має бути компетенцією тих підрозділів центрального банку, які регулюють діяльність платіжних системам та розрахунків.

“Національний банк України вивчає досвід запровадження інноваційних продуктів на ринку платежів та відстежуватиме політику центральних банків і державних установ інших країн для того, щоб урегулювати питання віртуальних валют у європейському та загальносвітовому контексті”, – підкреслила Наталія Лапко.

Сергій Шацький розповів учасникам конференції про інновації у сфері роздрібних платежів та плани регулятора щодо збільшення обсягів використання в Україні безготівкових платежів.

Він зауважив, що працюючи над розширенням можливостей української національної платіжної системи, Національний банк України значну увагу приділяє новітнім технологіям та сучасним підходам: "Ефективне просування на ринок нашої національної платіжної системи залежить, у тому числі, від інноваційних рішень, що використовуватимуться. Ми розуміємо, що базовий функціонал може задовольнити ринок лише деякий час, а майбутнє належить передовим технологіям".

На думку Сергія Шацького, перспективним напрямом для України є впровадження концепції безготівкової економіки (cashless economy). Тим паче, що Комплексна програма розвитку фінансового сектору України до 2020 року передбачає подальший розвиток безготівкового обігу та роздрібних безготівкових платежів з використанням електронних платіжних засобів і кроки в цьому напрямі вже здійснюються.

"Ми сьогодні почули багато цікавого про роботу Bitcoin та переваги використання віртуальних валют. Регулятор вітає усі ініціативи, що допомагають розвитку ринку безготівкових платежів в Україні, та відкритий для обговорення усіх нових тенденцій у цій сфері", – наголосив Сергій Шацький.

Довідково

У рамках другої Міжнародної виставки-конференції Bitcoin Conference Kiev розглядалися питання щодо використання технології Blockchain, опису роботи Bitcoin та питання впливу цих технологій на фінансову систему України.

Конференція відбувалася у форматі двох рівнів: “новачок” та “профі”. Під час заходу учасники мали можливість поспілкуватися із розробниками, підприємцями та представниками біткоін-бізнесу в Україні, країнах Європи та світу, представниками Національного банку України, банківського сектору, банківських асоціацій та Національного депозитарію України.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини