Перейти до вмісту
Національний банк за 9 місяців 2018 року здійснив майже 800 перевірок пунктів з обміну валюти

Національний банк за 9 місяців 2018 року здійснив майже 800 перевірок пунктів з обміну валюти

Національний банк України за 9 місяців 2018 року провів 787 перевірок структурних підрозділів небанківських фінансових установ (НФУ) з питань дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій.

Перевірки здійснювались у всіх регіонах України.

Основні недоліки, виявлені у ході перевірок структурних підрозділів НФУ – це проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення; виявлення під час перевірки значної невідповідності між обсягами готівкових коштів в касі НФУ та бухгалтерськими звітними документам; ненадання в ході здійснення перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника Національного банку; перешкоджання проведенню перевірки.

"Започаткована нами восени 2016 року принципово нова комплексна модель проведення перевірок пунктів обміну валюти виявилась ефективною: вони стали більше приділяти уваги питанням захисту приміщень та виконанню вимог регулятора. Водночас Національний банк прислухається до потреб цього ринку: ми проводимо постійні зустрічі з керівниками НФУ та удосконалюємо нормативно-правові акти з питань здійснення валютно-обмінних операцій. Усе це сприяє розвитку легального ринку обміну валюти та зростанню прозорості валюто-обмінних операцій", - зазначив директор Департаменту фінансового моніторингу Ігор Береза.

Так, за даними НБУ, середньомісячні обсяги валюто-обмінних операцій по одному обмінному пункту зросли з 40-50 доларів США (у 2016 році) до 6 тисяч доларів США – у 2018-му.

Також завдяки комплексній моделі перевірок в Україні зменшується кількість нелегальних пунктів обміну валюти, адже працювати офіційно їх власникам стає вигідніше.

Заразом за 9 місяців 2018 року уповноваженими працівниками Національного банку було виявлено 55 пунктів обміну валют, які працювали нелегально у м. Києві, в Закарпатській, Харківській, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській та Дніпропетровській областях.

Інформацію про нелегальні обмінні пункти Національний банк надіслав до правоохоронних органів.

Найефективнішою була співпраця з підрозділами захисту економіки Національної поліції України в Києві, Київській, Харківській, Львівській та Закарпатській областях, які поінформували НБУ про заходи, вжитті для припинення діяльності незаконних обмінних пунктів.

Дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото Національний банк також розміщує на своєму офіційному сайті у розділі "Незаконні пункти обміну валюти".

Детальну інформацію про видані Національним банком генеральні ліцензії небанківським фінансовим установам можна знайти на офіційному сайті НБУ у пошуковій системі "Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам та іншим юридичним особам (крім банків)".

Нагадаємо, що відповідно до постанови Правління НБУ від 01.07.2016 № 962 діє Реєстр приміщень, які здійснюють ліцензовану діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

Також зазначимо, що Національний банк за 2017 рік здійснив 1018 перевірок структурних підрозділів (пунктів з обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ).

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини