Перейти до вмісту

Національний банк звернувся до правоохоронних органів щодо відкриття кримінального провадження у зв’язку з розповсюдженням провокаційних матеріалів Сергієм Тарутою

Національний банк України 13 жовтня 2016 року звернувся до СБУ, Генеральної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України з проханням відкрити кримінальні провадження у зв’язку з розповсюдженням провокаційних матеріалів з голослівними звинуваченнями на адресу Голови Національного банку України.

Йдеться про тенденційну підбірку неправдивої інформації під назвою «Загроза економічній безпеці України», яка розповсюджувалася українським бізнесменом Сергієм Тарутою перед початком зустрічі країн-членів Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні (США), що проводилась з 06 по 10 жовтня 2016 року. У збірці зазначено, що над її підготовкою працювала Асоціація українських банків, яку очолює Олександр Сугоняко. Наразі Асоціація не представляє інтересів банківської спільноти, адже вже давно втратила і авторитет, і більшу частину членів. На офіційному сайті асоціації вказано, що остання робоча зустріч її членів відбулася у 2014 році.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева на зазначеній зустрічі представляла державу як голова офіційної делегації України. У порядку денному зустрічі, серед інших, розглядалися важливі для України питання, зокрема щодо:

  • реалізації програми Міжнародного валютного фонду розширеного фінансування відносно України;
  • запровадження допомоги зацікавлених сторін в розвитку українського ринку капіталів;
  • співпраці Національного банку з центральними банками провідних країн світу.

Брошюра, яка розповсюджувалась особисто Сергієм Тарутою, представляє собою збірку неправдивої, провокаційної, викривленої інформації та голослівних звинувачень офіційної особи в корупційній діяльності, розвалі банківської системи та створенні загрози економічній безпеці України. Частина інформації вже розповсюджувалась останнім часом на сайтах сумнівних інтернет-видань та неодноразово спростовувалась як самим Національним банком, так і Національним антикорупційним бюро України.

У декількох випадках, коли можливо було встановити конкретних розповсюджувачів цієї неправдивої інформації, Національний банк звертався до суду за захистом своєї ділової репутації та зобов’язанням спростувати недостовірну інформацію. Наразі триває судовий розгляд цих справ, причому відповідачі (зокрема народні депутати Костенко П.П. та Головко М.Й.) не відвідують судових засідань, намагаючись уникнути відповідальності за свою протиправну діяльність.

Вочевидь, метою осіб, які розповсюджували вищезазначені матеріали на зустрічі країн-членів МВФ та СБ, є цілеспрямовані намагання дискредитувати діяльність Голови Національного банку, перешкодити виконанню нею службових обов'язків і таким чином здійснити на її діяльність незаконний вплив. Такі дії містять ознаки злочину, передбачені статтею 344 Кримінального кодексу України, і винні мають бути покарані. Покаранням за даний злочин може стати обмеження або позбавлення волі на строк до двох років.

"Деяким нашим землякам-олігархам, на жаль, й досі немає ніякого діла до розвитку та процвітання України. Їх турбують власні жадібні інтереси, на заваді яких став Національний банк, позакривавши банки-пилососи, за допомогою яких вони десятками років кредитували власний бізнес та виводили з економіки країни мільярди гривень. Тому замість конструктивного діалогу із закордонними партнерами та друзями України вони обирають шлях інсинуацій та брудних провокацій, не соромлячись розповсюджувати брехливі матеріали навіть на засіданні МВФ", - зазначила Голова Національного банку Валерія Гонтарева.

Представники країн-членів МВФ та СБ, які добре знайомі з роботою керівництва Національного банку, адже постійно здійснюють технічну та консультаційну допомогу, були глибоко здивовані та обурені такими низькопробними провокаціями, та висловили свої слова підтримки Голові Національного банку.

Такі дії також направлені на підрив економічної та інформаційної безпеки України (стаття 111 Кримінального кодексу України, карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років), оскільки від сприйняття учасниками наданої неправдивої інформації може залежати результат розгляду питань, що мають важливе значення для України, тобто неправдива інформация може нанести безпосередню шкоду державним інтересам та її економічній безпеці.

Кричущий випадок беззаконня та свавілля, пов'язаний із розповсюдженням фейкової інформації у Вашингтоні, не повинен залишитися безкарним. Тому НБУ, керуючись статтями Кримінального процесуального кодексу України та Закону України "Про Національний банк України" просить негайно порушити кримінальні провадження та розпочати досудове розслідування щодо вищенаведеної злісної інсинуації.

Провокація, яка була вчинена у Вашингтоні – це лише одна ланка у ланцюжці інформаційної кампанії, направленої на дискредитацію Голови Національного банку України. За нашою інформацією, продовження провокаційних дій планується на засіданні Верховної Ради України у вівторок 18 жовтня 2016 року.

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини