Національний банк України опублікував черговий випуск рецензованого наукового журналу Visnyk of the National Bank of Ukraine (раніше – "Вісник Національного банку України"). У цьому випуску розкриваються такі теми:
Детермінанти процентної ставки корпоративного кредиту: приклад України
Соломія Шпак вивчає детермінанти ціноутворення на ринку корпоративних кредитів, використовуючи щомісячні панельні дані з детальними характеристиками кредитів, позичальників та кредиторів за 2013-2020 роки. На основі аналізу результатів панельних регресій з фіксованими ефектами авторка приходить до висновку, що при вивченні впливу фінансового здоров’я банків на рівень кредитних ставок, вкрай важливо брати до уваги умови надання кредитів та характеристики позичальника.
У статті Надія Шаповаленко пропонує використовувати Баєсівську векторну авторегресійну модель (Bayesian Vector Autoregression – BVAR) для прогнозування інфляції та ВВП України. У дослідженні вивчаються прогностичні властивості запропонованої моделі і порівнюється точність прогнозів BVAR із результатами, отриманими за допомогою квартальної прогнозної моделі (Quarterly projection model – QPM) та офіційними прогнозами НБУ. У роботі визначено прогнозні горизонти, на яких BVAR демонструє вищу якість прогнозів інфляції та ВВП у порівнянні з моделями, які вже використовуються центральним банком.
Владислав Філатов удосконалює методологію розрахунку індексу фінансового стресу (Financial Stress Index – FSI) для України і показує переваги нового індексу у порівнянні з попередніми підходами. Динаміка нового FSI узгоджується з консенсусними висновками фінансових експертів, а тому цей індекс може бути зручним інструментом для моніторингу макропруденційної політики.
Журнал індексується базами IDEAS/RePEc, Index Copernicus International, DOAJ та ERIH Plus. З вересня 2015 року "Visnyk of the National Bank of Ukraine" публікується у відкритому доступі. Із 2019 року журнал має власний сайт. Мова оригіналу – англійська. Переклад українською буде додано після оновлення сайту журналу.
Твердження та ідеї авторів, викладені в статтях журналу, не обов'язково відображають погляди членів редколегії або офіційну позицію Національного банку України.
Редакційна колегія журналу запрошує науковців, експертів, фінансистів та представників банківської і академічної спільноти долучитися до наукових пошуків у межах тематики журналу та надсилати дослідницькі матеріали для розгляду й публікації на адресу: [email protected]. Публікація для авторів – безплатна, переклад та редагування здійснює Національний банк.
Детальну інформацію про вимоги до статей можна отримати за посиланням.