Національний банк України опублікував черговий випуск рецензованого наукового журналу Visnyk of the National Bank of Ukraine (раніше – "Вісник Національного банку України"). У цьому випуску розкриваються такі теми:
Вплив комунікацій центрального банку на динаміку валютного ринку
У своїй статті Тетяна Юхименко та Олег Сорочан (Visa та Національний банк України) проаналізували зв’язок між комунікаціями центрального банку та динамікою валютного ринку. Отримані результати засвідчили, що заяви та пресрелізи Національного банку з питань монетарної політики можуть мати заспокійливий вплив на валютний ринок, адже волатильність обмінного курсу та його рухи мають негативну кореляцію з обсягами публікацій на офіційному сайті НБУ. Водночас комунікації НБУ мають помітно більший вплив на волатильність, аніж на напрям зміни курсу. Крім того, валютний ринок є набагато чутливішим саме до заяв з монетарної політики, аніж до комунікацій НБУ загалом.
Ефект перенесення процентних ставок в Україні: оцінки і визначальні фактори
Надія Шаповаленко та Артем Вдовиченко (Національний банк України) оцінюють силу довгострокового ефекту перенесення процентної ставки в Україні за допомогою авторегресійної моделі з розподіленими лагами (ARDL). Для різних банків автори отримали оцінки трансмісії, що варіюють у часі, та надалі проаналізували силу ефекту перенесення за допомогою панельних регресій. Крім лінійних оцінок, у статті вивчається асиметрія в ефекті перенесення, що залежить від напряму зміни міжбанківської ставки.
Журнал індексується базами IDEAS/RePEc, DOAJ та ін. З вересня 2015 року "Visnyk of the National Bank of Ukraine" публікується у відкритому доступі. Мова оригіналу – англійська. Переклад статей українською мовою буде додано згодом.
Твердження, висновки та ідеї авторів, викладені у статтях журналу, не обов'язково відображають погляди членів редколегії або офіційну позицію Національного банку України.
Редакційна колегія журналу запрошує експертів фінансового ринку, представників банківської і академічної спільноти долучатися до наукових пошуків у межах тематики журналу та надсилати дослідницькі матеріали для розгляду й публікації на адресу: [email protected]. Публікація для авторів – безплатна, переклад та редагування здійснює Національний банк України.
Детальну інформацію про вимоги до статей можна отримати за посиланням