Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Обсяги виданих іпотечних кредитів подвоїлися у І кварталі 2021 року – результати опитування банків

Обсяги виданих іпотечних кредитів подвоїлися у І кварталі 2021 року – результати опитування банків

Українські банки повідомили, що в березні 2021 року видали 750 кредитів на загальну суму 577,4 млн грн. Обсяги видачі кредитів зросли на 26% на противагу лютому 2021 року та майже в 2,5 рази, якщо порівнювати з березнем 2020 року. Кількість нових угод за місяць зросла на 22%, за рік – на 83%.

Про це свідчать результати чергового опитування банків про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню.

Загалом у І кварталі банки видали 1811 іпотечних кредитів на загальну суму майже 1,4 млрд грн. Якщо порівняти з І кварталом минулого року, то нове іпотечне кредитування зросло на 51% за кількістю договорів та більш ніж у два рази в грошовому вимірі.

Зростання іпотечного кредитування відбувається переважно завдяки кредитам на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості. Так, якщо порівняти з лютим 2021 року, в березні обсяги видачі кредитів на купівлю житла на вторинному ринку зросли на 28% або на 109,2 млн грн, на первинному ринку – на 15% або на 10,3 млн грн.

Частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку в березні становила 87% за обсягом від усіх виданих кредитів.  

Середній розмір кредиту на купівлю житла продовжує зростати. Якщо в лютому він становив близько 742  тис. грн, то в березні  – 770 тис. грн. Середній розмір нового іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості в звітному місяці становив 837 тис. грн, вторинної – 760 тис. грн. 

Опитування банків свідчать, що ринок іпотечного кредитування дуже концентрований. Понад 90% нових угод (на суму понад  506 млн грн) уклали п’ять банків. 

У звітному періоді середня ефективна ставка іпотечного кредиту майже не змінилася: на вторинному ринку вона становила 14,0% (у лютому – 13,9%), на первинному – 17,4% (у лютому –17,1%).

Довідково

Щомісячні результати опитування банків – це самооцінка власних іпотечних портфелів банками. Тому вони можуть не збігатися з офіційною статистикою, розміщеною на офіційному вебсайті Національного банку України в розділі "Статистика".

Відмінності насамперед зумовлені використанням банками управлінської звітності для цілей складання цієї таблиці даних. Такий підхід точніше відображає тип застави за кредитами, а отже – і сутність класифікації кредитів.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини