Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Оновлено порядок здійснення окремих операцій в іноземній валюті

Оновлено порядок здійснення окремих операцій в іноземній валюті

Національний банк з 19 серпня 2023 року вносить зміни до порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті.      

По-перше, розширено перелік інформації, яка повинна розміщуватися в касі банку, небанківської фінансової установи та оператора поштового зв’язку (далі – небанківська установа), їх відокремлених підрозділів, пункту обміну валюти в доступному для огляду клієнтами місці:

 1. Інформацією про юридичну особу – банк або небанківську установу, із зазначенням місцеперебування, номера телефону або номера  телефону “гарячої лінії” (за наявності), адреси електронної пошти, посилання на інтернет-сторінку (за наявності) для подання звернень клієнтів до банку, небанківської установи;
 2. Контактною інформацією Національного банку із зазначенням місцеперебування, номера телефону універсальної “гарячої лінії”, адреси електронної пошти, посилання на сторінку офіційного Інтернет-представництва для подання звернень клієнтів банку, небанківської установи до Національного банку.

Зазначені зміни сприятимуть кращому інформуванню клієнтів про контакти для звернень у разі виникнення спірних/конфліктних ситуацій або для інформування про порушення під час здійснення валютно-обмінних операцій.

По-друге, фізичним особам-нерезидентам надано можливість отримувати на поточні рахунки в гривнях кошти, сплата яких передбачена умовами цивільно-правових договорів. Це пов'язано з відповідними змінами в законодавстві України.

Наведені зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 17 серпня 2023 року № 102 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”,  що набирає чинності з 19 серпня 2023 року.

Довідково

Перелік інформації, що з 19 серпня повинна розміщуватися в касі банку, небанківської установи, їх відокремлених підрозділів, пункту обміну валюти:

 • копія наказу (розпорядження) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют;  
 • перелік валютно-обмінних операцій, які здійснює каса, пункт обміну;
 • повідомлення про обов’язковість здійснення касиром операції сторно в разі звернення клієнта з відмовою від здійсненої валютно-обмінної операції;
 • витяг із наказу про встановлення тарифів комісійної винагороди за здійснення операції з обміну готівки;
 • повідомлення про касира каси, який здійснює валютно-обмінні операції;
 • копія банківської ліцензії або ліцензії/витягу з реєстру осіб, яким видано ліцензію на здійснення валютних операцій;
 • місцезнаходження каси;
 • інформація про юридичну особу – банк або небанківську установу: місцезнаходження, номер телефону або номер телефону “гарячої лінії” (за наявності), адреса електронної пошти, посилання на інтернет-сторінку (за наявності) – додано;
 • контактна інформація Національного банку: місцезнаходження, номер телефону універсальної “гарячої лінії”, адреса електронної пошти, посилання на сторінку офіційного Інтернет-представництва – додано.

Алгоритм дій громадян у випадку виникнення порушень під час здійснення валютно-обмінних операцій:

 • потрібно звернутися зі скаргою до керівництва банку чи небанківської фінансової установи, яка порушує правила обміну валют, щоб вони були в курсі порушень їх підлеглих;
 • у разі, якщо реакції з боку керівництва банку чи небанківської фінансової установи немає, слід звернутися до Національного банку.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини