П’ята наукова конференція студентів та молодих дослідників "Банківський сектор та монетарна політика: перспективи розвитку" Національного банку та Київської школи економіки відбулася 21 травня 2021 року.
Для участі у конференції власні дослідження подали студенти та молоді дослідники з різних міст та університетів України, а у фіналі було презентовано вісім найкращих робіт.
У дослідженнях фіналістів порушено такі питання:
- Як відбувається механізм трансмісії монетарної політики через кредитний канал в Україні?
- Які фактори визначають попит на готівку в Україні?
- За допомогою яких методів можна ідентифікувати дефолтного клієнта банку?
- Як перекази мігрантів впливають на головні макроекономічні індикатори України?
- Якою має бути макропруденційна політика за наявності тіньового небанківського ринку?
- Як за допомогою методів машинного навчання ідентифікувати бізнес-моделі страховиків?
- Як рівень довіри до центрального банку впливає на монетарну трансмісію?
- Який взаємозв’язок між монетарною політикою, фінансовою грамотністю та соціально-економічним розвитком країни?
Переможцем конференції став Юліан Борсук (Київська школа економіки) з роботою "Effectiveness of monetary policy in Ukraine: shedding light on the credit channel". Автор вивчив ефективність монетарної політики в Україні, а також вплив облікової ставки на інфляцію через кредитні ставки банків.
Результати дослідження переможця свідчать, що підвищення ключової процентної ставки НБУ стимулює банки зменшувати кредитування ризикових позичальників, а також позбуватися ліквідних активів. Автор також дослідив, що 15% варіації ВВП та інфляції протягом дворічного періоду пояснюється впливом монетарної політики.
Друге місце розділили роботи Наталії Горошко (Національний університет "Острозька академія") "Ідентифікація дефолтного клієнта банку методами математичного моделювання" та Владислава Гончаренка (Київська школа економіки) "Surge in cash demand during COVID-19 pandemic".
Представлені дослідження рецензувала комісія експертів. Переможці конкурсу отримали цінні призи від Національного банку України та Київської школи економіки.