Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Платежі стають зручнішими з новим QR-кодом

Платежі стають зручнішими з новим QR-кодом

Використовувати QR-код для платежів стане зручніше. Тепер коли клієнт скануватиме QR-код для здійснення платежу, на його смартфоні автоматично відкриватиметься мобільний застосунок банку зі сформованим для оплати рахунком. 

Якщо ж на пристрої клієнта не встановлений застосунок банку, готовий обробляти такий QR-код, клієнт буде переадресований на веб-сторінку з інформацією про банки, в застосунках яких реалізовано цю функцію.

Для цього Національний банк України затвердив нову версію формату QR-коду та запровадив код старту платіжного застосунку. Відтепер будь-який банк зможе інтегрувати цю опцію до власного платіжного застосунку.

Крім того, нова версія формату QR-коду дозволяє оптимізувати кодування символів у QR-коді та зменшити його розмір. 

Зазначені зміни та нова версія формату QR-коду викладені в постанові Правління Національного банку України від 01.02.2021 № 11 "Про внесення змін до Правил формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів", що набирає чинності з 09.05.2021.

Нагадаємо, що у 2020 році Національний банк затвердив єдині підходи до формування та використання QR-кодів для здійснення розрахунків (йдеться про кредитовий переказ*).

Завдяки цьому ринок отримав уніфікований інструмент, що підвищує зручність розрахунків та вирішує проблему сумісності для різних інфраструктур учасників ринку. Це сприятиме широкому використанню QR-кодів під час оплати товарів та послуг і переказу коштів із рахунку на рахунок.

* переказ з ініціативи платника.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини