Звичайна версія сайту
Понад 300 заходів впливу  застосовано до учасників ринку небанківських фінпослуг за дев’ять місяців 2021 року

Понад 300 заходів впливу застосовано до учасників ринку небанківських фінпослуг за дев’ять місяців 2021 року

Національний банк України впродовж дев'яти місяців 2021 року за результатами безвиїзного нагляду за порушення вимог регулятора застосував 313 заходів впливу до учасників ринку небанківських фінансових послуг – страховиків, кредитних спілок, фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців.

Так, упродовж січня–вересня 2021 року штрафні санкції як захід впливу найчастіше застосовувалися до страхових компаній та кредитних спілок – було оштрафовано 53 страховики та 16 кредитних спілок. 

Захід впливу у вигляді тимчасового зупинення ліцензій на надання фінансових послуг більшою мірою застосовувався до фінансових компаній. Зокрема, впродовж дев’яти місяців 2021 року тимчасово ліцензії було зупинено 38 фінкомпаніям. Аналогічний захід впливу застосовано до 26 страховиків, 25 ломбардів, 18 кредитних спілок та чотирьох лізингодавців.

Захід впливу у вигляді анулювання ліцензій застосовано до 30 фінансових компаній, однієї страхової компанії, 10 кредитних спілок, 13 ломбардів та трьох лізингодавців. 

За результатами безвиїзного нагляду досить поширеним став такий захід впливу, як зобов'язання усунути виявлені порушення. Національний банк застосував його до 35 кредитних спілок, 29 страхових компаній, семи фінансових компаній та п'яти ломбардів. 

Запровадження тимчасової адміністрації як захід впливу впродовж січня–вересня 2021 року до учасників ринку небанківських фінансових послуг не застосовувався.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини