Перейти до вмісту

Професор Юрій Городніченко розповів про вплив центробанків на формування інфляційних очікувань

Вчора в Національному банку України відбувся третій дослідницький семінар, серію яких було розпочато в липні поточного року. Професор Університету Каліфорнії (Берклі) Юрій Городніченко презентував результати проведеного дослідження: "Інфляційне таргетування не закріплює інфляційні очікування: результати опитувань компаній Нової Зеландії". Тема семінару викликала надзвичайну зацікавленість, і тому участь у семінарі прийняло більше 40 представників органів державного управління, зокрема, Національного банку та міністерств, а також провідних вищих навчальних закладів, експертів та фахівців з питань монетарної політики та фінансів.

Юрій Городніченко та співавтори дослідження виявили, що навіть в Новій Зеландії – першій країні в світі, яка запровадила режим інфляційного таргетування ще 25 років тому, - всупереч теорії центральному банку не вдається закріплювати інфляційні очікування ані бізнесу, ані домогосподарств. Представники компаній здебільшого мають надзвичайно обмежене уявлення про цілі монетарної політики Резервного банку Нової Зеландії і навіть не знають, хто його очолює. Більш того, вони погано поінформовані про останню динаміку інфляції. Як наслідок, їх прогнози майбутньої інфляції мають великий рівень невизначеності і є суттєво розпорошеними. Вони не тільки не зосереджені навколо інфляційного таргету центробанку, а й мають широкий діапазон при прогнозуванні як на наступні 12 місяців, так і на більш віддалену перспективу. Таких самих висновків автори дослідження дійшли і в результаті аналізу аналогічних опитувань, які проводилися у Сполучених Штатах. 

На думку економіста, це свідчить про те, що в умовах тривалої низької інфляції, яка спостерігалася і в Новій Зеландії, і в США, навіть за наявності "номінального якоря" монетарної політики вплив центробанку на інфляційні очікування компаній і домогосподарств є обмеженим.

Незважаючи на такі результати дослідження, зазначив Юрій Городніченко, Резервний банк Нової Зеландії є успішним у досягненні поставлених інфляційних цілей. З огляду на це економіст підтримує і проголошений Національним банком України перехід до режиму інфляційного таргетування.

Розгорнуті матеріали дослідження за посиланням.

Відео дослідницького семінару НБУ за участі Юрія Городніченка.

З метою подальшої організації дослідницьких семінарів запрошуємо до співпраці потенційних доповідачів для презентації результатів своїх досліджень з питань, що пов’язані з діяльністю Національного банку України та роботою фінансової системи. Пропозиції (разом з бажаною датою семінару, презентаційними матеріалами, резюме та/або проектом статей) необхідно подавати для подальшого розгляду до Відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу (надсилати на електронні адреси: [email protected],[email protected]).

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини