Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Пропонується оновити порядок організації касової роботи та захисту приміщень фінансових установ

Пропонується оновити порядок організації касової роботи та захисту приміщень фінансових установ

Національний банк України пропонує для громадського обговорення оновлення порядку організації касової роботи та захисту приміщень фінансових установ.

Зокрема, регулятор пропонує облаштувати системами технологічного відеоконтролю приміщення фінансових установ, де здійснюються касові операції. Йдеться про банки та юридичні особи, що отримали ліцензію на здійснення операцій з готівкою та здійснюють діяльність з оброблення та зберігання готівки.

Це дасть можливість підвищити якість як внутрішнього контролю з боку банків та юридичних осіб, так і контролю з боку Національного банку за проведенням касової роботи, а також під час здійснення перевірок банків стосовно дотримання ними вимог законодавства з питань фінансового моніторингу та валютного законодавства.

Для цього передбачається:

  • встановити заборону на виконання касових операцій у разі недотримання вимог облаштування системами технологічного відеоконтролю (зміни до Інструкції про порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 25.09.2018 № 103);
  • визначити вимоги до облаштування приміщень системами технологічного відеоконтролю (зміни до Правил з організації захисту приміщень банків в Україні, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10.02.2016 № 63);
  • врегулювати питання щодо порядку надання інспекційній групі Національного банку відеоматеріалів з систем технологічного відеоконтролю в разі їх упровадження (зміни до Положення про організацію та проведення перевірок банків з питань готівкового обігу, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 14.02.2022 № 16).

Відповідні норми містить проєкт постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань готівкового обігу" (далі – Проєкт).

Щоб надати можливість банкам та юридичним особам належним чином підготуватися до виконання зазначених вимог, передбачається певний перехідний період до набрання чинності постановою після її прийняття Правлінням Національного банку.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланням:

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 19 лютого 2024 року за визначеною формою.

Нагадаємо, що з серпня 2022 року діє зобов’язання для небанківських фінансових установ та операторів поштового зв’язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями, мати систему технологічного відеоконтролю за обслуговуванням клієнтів.

Теги
Документи
Your browser does not support SVGs
Проєкт постанови (pdf)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Проєкт постанови (docx)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Аналіз впливу проєкту постанови (pdf)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Порівняльна таблиця до проєкту постанови (pdf)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Порівняльна таблиця до проєкту постанови (docx)
Завантажити
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини