Перейти до вмісту

Рада Національного банку посилить діалог з громадськістю

Рада Національного банку України має на меті посилити діалог з громадськістю та закликає експертну спільноту та інститути громадянського суспільства об’єднати зусилля задля створення Громадської Ради та Вищої Експертної Ради при Раді Національного банку як професійних майданчиків фінансової сфери. Про це повідомив Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин на зустрічі із Громадською Радою при Національному банку.

"Ми хочемо почути думку та оцінку громадськості, тож пропонуємо долучитись на громадських засадах до роботи цих дорадчих органів, майданчиків, які забезпечуватимуть розбудову діалогу із громадськими організаціями та експертною спільнотою. Щиро розраховуємо на співпрацю із зацікавленими сторонами", - наголосив Голова Ради.

Так, до складу Вищої Експертної Ради при Раді Національного банку увійдуть провідні науковці, фахівці ринку, екс-керівники міністерств та відомств, представники міжнародного експертного товариства.

На думку Богдана Данилишина, склад та повноваження нового утворення у порівнянні із Громадською Радою при Національному банку мають бути розширені.

"Враховуючи майбутній перерозподіл функцій Нацкомфінпослуг між Національним банком та НКПФР і перехід під нагляд Національного банку страхових, лізінгових та факторінгових комапаній, кредитних союзів, бюро кредитних історій, ломбардів та інших фінансових компаній, а також оновлений Закон "Про Національний банк України", ми переглянемо існуючі засади функціонування цього органу", - зауважив Богдан Данилишин.

Голова Ради Національного банку також висловив переконання, що завдяки спільними зусиллями в повному обсязі буде забезпечено виконання вимог та завдань, що покладаються на Раду Національного банку відповідно Закону "Про Національний банк України" та Конституції України.

Перший заступник Голови Національного банку Яків Смолій підтримав пропозицію Ради Національного банку.

"Задля уникнення дублювання функцій Громадської Ради при Національному банку та при Раді Національного банку, підтримуємо створення такого дорадчого органу на оновлених засадах при Раді Національного банку", - сказав він.

Яків Смолій виразив впевненість, що Рада Національного банку забезпечить більш ефективну розбудову діалогу з громадськістю, базуючись на найвищих стандартах відкритості, прозорості та партнерства.

Довідково

Термін дії повноважень членів Громадської Ради при Національному банку сплив у червні 2016 року.

Створення громадських рад при центральних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. №996 (далі – Постанова). Зокрема, відповідно до пункту 4 Постанови встановлено: Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним, районним у мм. Києві та Севастополі державним адміністраціям: вжити заходів для проведення протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою установчих зборів за участі інститутів громадянського суспільства для утворення громадських рад при центральних і місцевих органах виконавчої влади та забезпечити їх функціонування.

Разом з тим, відповідно до Закону України "Про Національний банк України" (далі – Закон), Національний банк України (далі – Національний банк) є центральним банком України, особливим центральним органом державного управління, юридичний статус, завдання, функції, повноваження і принципи організації якого визначаються Конституцією України, цим Законом та іншими законами України. Тобто питання створення Громадської ради при Національному банку України не може регулюватись нормами Постанови Кабінету Міністрів України, а має вирішуватись виключно з урахуванням норм Конституції та Закону України "Про Національний банк України".

 

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини