Перейти до вмісту

Рада Національного банку затвердила порядок розробки Основних засад грошово-кредитної політики та здійснення контролю за її проведенням

31 січня 2017 року відбулося засідання Ради Національного банку України, на якому ухвалено порядок розробки Основних засад грошово-кредитної політики та контролю за ними. Також розглянуто ряд інших питань та затверджено низку нормативних документів, що упорядковують сферу внутрішнього аудиту Національного банку України.

Відкриваючи засідання, Голова Ради Національного банку України Б. Данилишин відзначив: «Сьогодні ми започатковуємо важливий етап у реалізації основної конституційної функції Ради Національного банку України – розробку Основних засад грошово-кредитної політики. Це перший крок, який зобов’язує як членів Ради Національного банку України, так і громадськість визначитися щодо монетарного режиму, якого ми будемо дотримуватися у 2018 році, а також проаналізувати практику здійснення режиму інфляційного таргетування у 2016-2017 роках. Основні засади грошово-кредитної політики мають стати документом, у якому відображено стратегію грошово-кредитної (монетарної) політики Національного банку. Саме тут повинна бути визначена пріоритетна ціль, завдання, особливості комунікації та реалізації грошово-кредитної політики на середньострокову перспективу (3-5 років), принципи застосування її інструментів та механізмів тощо. Не менш важливо визначитись і з порядком контролю за грошово-кредитною політикою,  адже це один  із основних законодавчих зобов’язань Ради Національного банку. Такий контроль повинен здійснюватися шляхом аналізу відповідності діяльності Правління Національного банку України та показників динаміки монетарної сфери у звітному періоді, цілям та завданням грошово-кредитної політики, визначеним у головному монетарному документі».

Під час засідання було заслухано інформацію членів Ради НБУ (далі – Рада) Т. Милованова та В. Козюка щодо практики впровадження режиму інфляційного таргетування в Україні та в інших країнах.

Крім того, Члени Ради наголосили на необхідності суттєвого підвищення рівня міжвідомчої координації органів виконавчої влади під час реалізації та впровадження фінансово-економічної політики.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини