Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Рада оверсайту провела перший періодичний огляд індикаторів грошового та валютного ринків

Рада оверсайту провела перший періодичний огляд індикаторів грошового та валютного ринків

Національний банк відновив активну роботу щодо удосконалення індикаторів (бенчмарків) грошового та валютного ринків (далі ІГВР). На початку повномасштабної війни цю роботу було тимчасово призупинено, адже ресурси НБУ концентрувалися довкола вирішення нагальніших завдань. 

У межах цього процесу 28 лютого відбулося перше засідання Ради оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків України (далі Рада оверсайту) , яка замінила однойменний комітет. До складу цього консультативного органу входять як працівники НБУ, так і зовнішні члени.

Під час засідання Ради оверсайту було проведено перший регулярний огляд індикатора грошового ринку UONIA та індикаторів валютного ринку (офіційного курсу гривні до іноземних валют, облікової ціни банківських металів та довідкового значення курсу гривні до долара США).

Метою такого щопіврічного огляду є оцінювання наявності структурних зрушень на ринку та/або виникнення інших підстав, що можуть свідчити про необхідність заміни існуючих індикаторів, коригування методології або інших важливих аспектів, пов’язаних з їх розрахунком та оприлюдненням.

Наводимо ключові висновки за результатами здійсненого огляду.

Вузькість грошового ринку істотно впливає на якість індикатора UONIA. З огляду на поточні та прогнозні ринкові умови подолати вплив цього чинника на якість індикатора навряд чи можливо.

Водночас індикатор UONIA вбачається концептуально кращим за UIRD, оскільки обраховується на підставі реальних угод. Його основна вада полягає в тому, що міжбанківський кредитний ринок України наразі є вкрай вузьким і не має перспектив активізації в осяжному майбутньому.

Створення надійного та практичного індикатора грошового ринку можливе через розширення бази угод, які включаються в розрахунок індикатора та/або розроблення механізмів для активнішої роботи банків на грошовому ринку.

Індикатори валютного ринку України та методологія їх розрахунку наразі відповідають умовам та потребам ринку. Водночас доцільно доповнити їх розрахунком довідкового значення курсу гривні до євро станом на 12 годину.

Крім того, доцільно перейти до єдиного (щоденного) переліку валют для встановлення офіційного курсу гривні, а також припинити надсилання інформації про встановлений офіційний курс абонентам системи електронної пошти НБУ.

Ґрунтуючись на наданих висновках, профільні структурні підрозділи Національного банку підготують пропозиції з удосконалення ІГВР для розгляду Радою оверсайту. Наступний регулярний огляд індикаторів грошового та валютного ринків буде проведено орієнтовно в серпні цього року.

Запрошуємо ознайомитися з інформаційними повідомленнями про результати періодичного огляду ІГВР за посиланнями:

Теги
Документи
Your browser does not support SVGs
Інформаційне повідомлення про результати періодичного огляду індикаторів валютного ринку
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Інформаційне повідомлення про результати періодичного огляду індикатора грошового ринку UONIA
Завантажити
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини