У Державному бюро розслідувань знаходяться матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62019000000000450 від 05.04.2019, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. У цих матеріалах, зокрема, вказується, що Рахункова палата у 2018 році перевірила стан виконання кошторису адміністративних витрат НБУ за 2017 рік та зобов`язань з перерахування коштів до держбюджету та встановила “факти неефективного використання коштів у сумі 106 млн грн”.
Це твердження не є коректним.
По-перше, Національному банку є незрозумілим походження зазначеної цифри, адже у звіті Рахункової палати висновок з такою сумою відсутній.
По-друге, Національний банк не вважає "неефективним" використання коштів на ті цілі, на які їх було спрямовано. А саме:
- 60 млн грн – судові збори за позовами НБУ до О. Бахматюка;
- 39,7 млн грн – пенсійні внески та витрати на утримання КНПФ;
- 7,1 млн грн – утримання непрофільних будівель та споруд;
- 3,6 млн грн – виплати поновленим працівникам;
- 2,5 млн грн – витрати на забезпечення телефонного зв’язку;
- 0,2 млн грн – неотримана компенсація від орендарів приміщень.
Національний банк інформував Рахункову палату про це, надаючи детальні пояснення. Однак заперечення НБУ жодним чином не були враховані та навіть не були додані до звіту Рахункової палати, що є порушенням статті 35 Закону України “Про Рахункову палату”.
Стосовно інших обвинувачень, крім тих, про які опубліковано НБУ FactCheck, Національний банк не володіє фактами, які викладені в ухвалі, тому не може їх коментувати. Водночас Національний банк готовий і надалі співпрацювати зі слідчими органами та буде інформувати суспільство про перебіг подій.
Більше інформації про тиск на Національний банк та спроби його дискредитації, які зараз спостерігаються, читайте на тематичній сторінці: https://storm.bank.gov.ua/