Перейти до вмісту
Стійкість фінансового сектору до значних негативних подій не змінилася, попри рекордно високі оцінки рівня ризику – Опитування про системні ризики

Стійкість фінансового сектору до значних негативних подій не змінилася, попри рекордно високі оцінки рівня ризику – Опитування про системні ризики

Учасники опитування рекордно погіршили оцінки стану фінансового сектору України з травня 2018 року – від запровадження опитування. Про це свідчать результати “Опитування про системні ризики фінансового сектору” за травень 2022 року.

Відразу 88% топменеджерів уважали, що ситуація у фінсекторі погіршилася за останні шість місяців. Це більше ніж удвічі гірший баланс відповідей, якщо порівняти з періодом початку коронакризи.

Переважна більшість керівників фінустанов очікують на подальше погіршення стану фінансового сектору в наступні шість місяців, лише 9% опитаних прогнозують його поліпшення.

94% оцінили рівень ризику у фінансовому секторі як високий чи дуже високий.

Водночас загальна оцінка стійкості фінансового сектору до значних негативних подій майже не змінилася порівняно з кінцем 2021 року. Майже половина фінустанов оцінювали її як середню. Частка опитаних, які вважали стійкість фінсектору високою або дуже високою, навіть дещо зросла.

Всі респонденти зазначили головним джерелом ризику війну з росією. Серед найбільших джерел ризику переважали макроекономічні фактори: рівень інфляції, обмінного курсу, динаміка припливу інвестицій, вартість активів та якість застави. Також серед основних загроз залишився фактор шахрайства та кібернетичних загроз – він на шостому місці. Натомість фактор корупції, діяльності правоохоронних органів та судової системи, що лідирував з 2018 року, навіть не потрапив до десятки найбільших джерел ризику.

Схильність фінансових установ до ризику за останні пів року суттєво зменшилася до найнижчого рівня з другої половини 2020 року.

Наступне Опитування про системні ризики фінансового сектору буде опубліковане в листопаді 2022 року.

Довідково

Опитування проводилося з 12 до 25 травня 2022 року. Участь у ньому взяли керівники 22 банків, 12 страхових та однієї інвестиційної компанії. До вибірки не потрапили фінансові установи, до яких запроваджено спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції). Підсумкові результати не зважувалися на розмір банку/компанії чи їхньої частки на ринку – усі відповіді рівноцінні.

Опитування про системні ризики фінансового сектору вивчає сприйняття найбільшими банками та небанківськими фінансовими установами поточних та потенційних ризиків для фінансового сектору і проводиться Національним банком України двічі на рік. Його результати відображають оцінку топменеджерами фінустанов стану фінансового сектору за минулі 6 місяців та очікування на наступні пів року.

Представлені результати ґрунтуються на отриманих відповідях респондентів і можуть не збігатися з оцінкою ризиків фінансової системи Національним банком України.

 

 

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини