Окружний адміністративний суд Києва 19.01.2017 року підтвердив правомірність відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "КСГ Банк".
Нагадаємо, Національний банк України 30 серпня 2016 року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "КСГ Банк" за систематичні порушення у сфері фінмоніторингу. Зокрема, Національний банк під час останньої перевірки встановив, що ПАТ "КСГ Банк" втілював схеми, пов'язані з конвертацією безготівкових коштів у готівку. Інформацію про це НБУ передав до правоохоронних органів.
Як вбачається із матеріалів судової справи, один з акціонерів ПАТ "КСГ Банк" Сергій Касьянов восени 2016 року звернувся до суду з проханням визнати протиправними і скасувати рішення Правління НБУ про відкликання банківської ліцензії ПАТ "КСГ Банк" та рішення виконавчої дирекції ФГВФО про початок процедури ліквідації даного банку.
Позивач також просив суд зобов’язати Національний банк відновити функціонування ПАТ "КСГ Банк", як діючої банківської установи.
За результатами розгляду адміністративного позову та матеріалів, що стали підставою виведення банку з ринку, суд прийняв постанову, якою у задоволенні позовних вимог акціонера ПАТ "КСГ Банк" відмовив повністю.
Постанова суду щодо ПАТ "КСГ Банк" є ланкою цілої низки правосудних рішень, прийнятих українськими судами різних інстанцій після уважного та всебічного вивчення підстав для виведення нежиттєздатних банків з ринку.
Наприклад, у грудні 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд також відмовив у задоволенні позову власника ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива", який вимагав скасувати рішення НБУ про визнання цього банку неплатоспроможним. Усього на 01.01.2017 року суди 11 разів підтверджували правомірність прийнятих Національним банком України рішень стосовно виведених з ринку банків.
Однак, деякі судді стають на бік банків, відносно яких вже прийнято рішення про визнання їх неплатоспроможними, відкликання банківської ліцензії та ліквідацію. За даними на 1 січня 2017 року суди прийняли 12 таких рішень.
Національний банк неодноразово наголошував, що вбачає у цьому виникнення системних ризиків для фінансової стабільності. Адже судова система використовується власниками нежиттєздатних банків, як квазі-легітимний інструмент повернення таких банків на ринок. Це, у свою чергу, нівелює зусилля НБУ, спрямовані на оздоровлення банків України та очищення банківського сектору від банків-зомбі і банків-мийок.
Національний банк наголошує на необхідності якнайшвидшого проведення якісної судової реформи, яка б унеможливлювала корупційні дії, підвищила ефективність судової системи та повернула довіру до рішень судів, бізнесу та суспільства.