Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Суд ухвалив рішення стягнути з ексвласника ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка понад 1,8 млрд грн на користь Національного банку

Суд ухвалив рішення стягнути з ексвласника ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка понад 1,8 млрд грн на користь Національного банку

Печерський районний суд міста Києва 13 липня 2023 року ухвалив рішення стягнути з колишнього власника ПАТ "Комерційний Банк "Фінансова ініціатива" Олега Бахматюка як поручителя понад 1,8 млрд грн на користь Національного банку. Кошти стягуються  в рахунок погашення заборгованості ПАТ "Комерційний Банк "Фінансова Ініціатива" за одним із наданих раніше і не повернутих кредитів рефінансування.

"Незважаючи на численні спроби Олега Бахматюка, а також пов’язаних з ним компаній-нерезидентів ухилитися від виконання зобов’язань щодо повернення коштів за договором рефінансування, суд виніс справедливе рішення у справі та задовольнив позовні вимоги Національного банку в повному обсязі. На жаль, крапку в цій справі ставити наразі зарано, однак ухвалення судом цього рішення є визначальною подією щодо відновлення порушених прав Національного банку. Ми переконані, що у випадку його оскарження воно має всі підстави залишитися чинним", – зазначив директор Юридичного департаменту Національного банку Олександр Зима.

Нагадаємо, ПАТ "Комерційний Банк "Фінансова Ініціатива" у 2014 році уклало з Національним банком договір про кредит рефінансування для підтримки ліквідності на суму 2 млрд грн. Олег Бахматюк поручився за належне виконання банком зобов’язань з повернення кредитних коштів та уклав з Національним банком договір поруки. Отже, він узяв на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості фінансової установи перед Національним банком.

Оскільки і банк, і його власник не виконали взяті на себе зобов’язання, Національний банк у 2017 році звернувся до Печерського районного суду міста Києва з позовною заявою про стягнення з нього заборгованості.

За час розгляду справи в суді за рахунок заставного майна, наданого майновими поручителями в забезпечення виконання зобов’язань ПАТ "Комерційний Банк "Фінансова Ініціатива" за договором рефінансування, відбулося погашення заборгованості за кредитом на суму близько 200 млн грн.

Наразі на розгляді Печерського районного суду міста Києва залишаються ще шість справ за позовними заявами Національного банку до Олега Бахматюка як поручителя за боргами ПАТ "ВіЕйБі Банк" та ПАТ "Комерційний Банк "Фінансова Ініціатива" за іншими кредитами рефінансування.

Загальна сума заборгованості Олега Бахматюка як поручителя перед Національним банком становить майже 8 млрд грн.

Довідково

Правління НБУ віднесло ПАТ "ВіЕйБі Банк" до категорії неплатоспроможних 20 листопада 2014 року, а ПАТ" Комерційний Банк "Фінансова ініціатива" – 23 червня 2015 року.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини