Перейти до вмісту

Світовий банк виділив 500 млн дол. США на оздоровлення банківської системи України

Світовий банк ухвалив рішення про виділення Україні кредиту обсягом 500 млн. дол. США на оздоровлення банківської системи за програмою DPL 2. Про це сьогодні під час зустрічі з представниками засобів масової інформації повідомила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

Ця програма спрямована на фінансове оздоровлення банківської системи та її стійкості до внутрішніх і зовнішніх ризиків, що передбачає зміцнення фінансової та регуляторної спроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для вирішення проблем неплатоспроможних банків.

"На сьогоднішній день Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, у тому числі завдяки здійсненим законодавчим змінам щодо можливості поповнення його кредитними коштами , може впевнено й без перешкод  дивитися в майбутнє", – запевнила Валерія Гонтарева.

Під час зустрічі з журналістами вона повідомила, що у зв’язку з необхідністю заспокоїти міжбанківський валютний ринок, регулятор вдруге за поточний тиждень вийшов на міжбанківський валютний ринок із двостороннім котируванням 12,45-12,6 грн. за дол. США. У цей день Національний банк здійснив інтервенції з продажу в обсязі 31,45 млн. дол. США, а з купівлі – 35 млн. дол. США. Ринок закрився на рівні 12,4916.

Втім, Валерія Гонтарева звернула увагу журналістів, що у разі подальшої ірраціональної поведінки учасників ринку, Національний банк може запровадити додаткові адміністративні заходи з метою стабілізації валютного ринку.

Також Валерія Гонтарева розповіла, що має намір найближчим часом внести на обговорення Комітету з економічних реформ, членом якого вона є, проект закону про захист прав кредиторів.

"Це буде закон з дуже жорсткими вимогами щодо захисту прав кредиторів і з дуже простими, зрозумілими та прозорими операціями щодо відчуження заставного майна. Національний банк вважає своїм обов’язком прийняття такого закону, адже це сприятиме реальному покращенню інвестиційного клімату в країні", – зауважила вона.

З приводу проведення реформування регулятора Валерія Гонтарева зазначила, що це стосуватиметься не тільки його непрофільних активів, а відбудеться якісне реформування всіх процесів та організаційної побудови Національного банку України. Зі свого боку вона навела приклад, що центральні банки країн, які відповідають Україні за територією та кількістю населення, мають майже у п’ять разів менше працівників. Але на сьогодні ці цифри неможливо порівнювати, тому що в НБУ є багато непрофільних активів та персоналу, яких немає у провідних центральних банках світу. Процес реформування Національного банку України здійснюватиметься системно з використанням успішного досвіду організації роботи світових центральних банків.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини