Із 29 листопада по 01 грудня у Дніпрі відбудуться 47 освітніх заходів з підвищення фінансової обізнаності для всіх охочих. Ці події організовані в рамках спільного проекту Національного банку, проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Трансформація фінансового сектору" та міжнародної платіжної системи Visa "Дні фінансової обізнаності".
Програма Днів фінансової обізнаності у Дніпрі передбачає:
- 7 відкритих лекцій та 4 лекції для викладачів ВНЗ про монетарну політику, безготівкові розрахунки, споживче кредитування, систему гарантування вкладів, обрання надійної фінансової установи та безпеку банківських вкладів, захист інвесторів на фондовому ринку, інститут фінансового омбудсмена, валютне регулювання, а також фінансову звітність банків;
- презентацію Дослідження фінансового грамотності, обізнаності та інклюзії в Україні» від проекту USAID "Міжнародні партнерства заради стабільності фінансового сектору (IP-FSS)";
- 12 інтерактивних воркшопів та тренінгів для школярів і студентів;
- 18 екскурсій виїзною експозицією Музею грошей Національного банку.
"Дніпро – фінальний етап проекту цього року, із ним ми вже побували в Одесі, Львові та Харкові. На наші заходи у трьох містах завітали понад п’ять тисяч гостей. Вважаю, що інтерес відвідувачів свідчить про те, що нам-таки вдалося об’єднати зусилля та вибудувати злагоджену взаємодію між партнерами та організаторами проекту, − зауважив під урочистого відкриття проекту в.о. Голови Національногобанку Яків Смолій.- Упевнений, що наступного року ми не зупинимося лише на проведенні заходів з питань підвищення фінансовоїграмотності у містах-мільйонниках".
Під час свого виступу заступник офісу економічного зростання Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Стівен Ринецкі висловив підтримку напрямку підвищення фінансової обізнаності в Україні.
"USAID підтримує ініціативи НБУ з підвищення фінансової обізнаності, оскільки ця діяльність спрямована на розбудову міцної України за допомогою більш активного залучення населення до користування фінансовими послугами. Підвищення рівня знань українців про фінансову систему, розуміння роботи фінансових установ та новітніх технологій, а також довіра до них мають важливе значення для особистого благополуччя та фінансової стабільності", - зауважив Стивін Ринецкі.
Із початком фінальної хвилі проекту у цьому році дніпрян також привітали керівник проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" Роберт Бонд, директор департаменту з розвитку бізнесу компанії Visa Олена Полякова, а також заступник ректора Університету банківської справи Анжела Кузнецова.
Крім того, в.о. Голови НБУ Яків Смолій зустрівся з представниками банківського та бізнес-співтовариства, на якій місцеві банкіри та підприємці мали змогу обговорити актуальні питання розвитку банківського сектору.
Нагадаємо, протягом усіх днів проекту працюватиме виїзна виставка Музею грошей НБУ, яка складається з двох основних частин:
- історичної експозиції, до якої увійшли виставка банкнот і монет "Шляхами історії української гривні", присвячена історії української валюти, а також спеціальний фотопроект "Натхненні епохою УНР";
- унікальної колекції пам’ятних монет "Сторінками історії України", яка об’єднує кілька серій, підкреслює найважливіші події та символи в історії нашої держави.
Уперше сформована тимчасова виставка монет, присвячених Дніпру та Дніпропетровській області.
На виставці уже традиційно експонуватимуться найпопулярніші серії пам’ятних монет Національного банку: "Знаки зодіаку", "Дитячий зодіак", "Східний календар".
Увазі відвідувачів пропонуються просвітницькі ролики кампанії "Гривня – наш символ", які допоможуть більше дізнатися про історичний і символічний зміст банкнот української валюти. Також усі присутні на заході зможуть відвідати кешлес-зону компанії Visa.
Довідково
"Дні фінансової обізнаності" – це спільний проект Національного банку, проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Трансформація фінансового сектору" та компанії Visa. Захід у Дніпрі триватиме з 29 листопада по 01 грудня цього року та проводиться в партнерстві з Державним закладом "Університет банківської справи", Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, а також Незалежною асоціацією банків України.
Дні фінансової обізнаності у Дніпрі − заключна хвиля проекту у цьому році. Подібні заходи вже відбулися в Одесі (20-22 вересня), Львові(01-03 листопада) та Харкові (15-17 листопада). Програму та розклад заходів у Дніпрі дивіться тут.
Передбачається, що наступного року проект охопить 20 міст України.