У найближчі три дні, з 01 по 03 листопада, проводитимуться 42 найрізноманітніші заходи з підвищення фінансової обізнаності для львів’ян. Ці події відбудуться в рамках спільного проекту Національного банку, проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Трансформація фінансового сектору" та міжнародної платіжної системи Visa "Дні фінансової обізнаності".
Цього разу заходи у Львові практично збіглися зі Всесвітнім днем заощаджень, який відзначається в Україні 31 жовтня. Традиційно регулятор долучається до цієї міжнародної події, проводячи освітні заходи та екскурсії на базі Музею грошей Національного банку.
Відкриття проекту у Львові з елементами візуального супроводження відеороликами “Гривня − наш символ” відбулося за участі представників співорганізаторів проекту − заступника Голови НБУ Романа Борисенка, керівника проекту Агентства з міжнародного розвитку USAID “Трансформація фінансового сектору” Роберта Бонда, операційного директора компанії Visa в Україні, країнах СНД та Південно-Східної Європи Володимира Чайковського, заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб України Андрія Оленчика, а також ректора ДВНЗ «Університет банківської справи» Тамари Смовженко.
Під час урочистого відкриття заступник Голови Національного банку Роман Борисенко зауважив, що фінансова обізнаність є основою для прийняття раціональних фінансових рішень, вона сприяє зростанню добробуту громадян, а відтак – і загальному добробуту держави.
"Упевнений, ми не зупинимося лише на проведенні заходів із питань підвищення фінансової грамотності у містах-мільйонниках. До таких заходів має бути залучене кожне українське місто, кожний навчальний заклад, всі органи виконавчої влади на місцях. Дуже важливо, щоб цей процес відбувався не тільки у столиці, а й у регіонах України", – наголосив Роман Борисенко.
Присутніх також привітали в. о. директора, перший заступник директора Інституту модернізації змісту науки (Київ) Юрій Завалевський, директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій, а також заступник міського голови з питань розвитку Львівської міської ради Андрій Москаленко.
Крім того, протягом першого дня проекту відбудеться зустріч заступника Голови НБУ Романа Борисенка з представниками банківського співтовариства, а також презентація дослідження фінансової грамотності, обізнаності та інклюзії в Україні від Проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Міжнародні партнерства заради стабільності фінансового сектору (IP-FSS)".
У рамках Днів фінансової обізнаності для молоді пройдуть 12 інтерактивних воркшопів та тренінгів із фінансової обізнаності, а для експертів фінансового ринку та науковців – лекції від 9 спікерів − представників фінансового ринку.
Усі дні працюватиме виїзна виставка Музею грошей НБУ, яка складатиметься з двох основних частин: історичної експозиції та унікальної колекції пам’ятних монет. До історичної експозиції увійшли виставка банкнот і монет "Шляхами історії української гривні", присвячена історії української валюти, а також спеціальний фотопроект "Натхненні епохою УНР". Підтема колекції пам’ятних монет "Сторінками історії України" об’єднує кілька серій, підкреслює найважливіші події та символи в історії нашої держави. Уперше сформована тимчасова виставка монет, присвячених Львову та Львівській області. Також експонуватимуться найпопулярніші серії пам’ятних монет Національного банку: "Знаки зодіаку", "Дитячий зодіак", "Східний календар".
Окрім того, відвідувачі зможуть переглянути ролики кампанії "Гривня – наш символ", які змогу допоможуть більше дізнатися про історичний і символічний зміст банкнот української валюти, а також відвідати кешлес-зону.
Довідка
Дні фінансової обізнаності
"Дні фінансової обізнаності" – це спільній проект Національного банку, проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Трансформація фінансового сектору" та компанії Visa. Захід у Львові триватиме з 01 по 03 листопада цього року та проводиться в партнерстві з Державним закладом "Університет банківської справи", Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, а також Незалежною асоціацією банків України.
Дні фінансової обізнаності у Львові − уже друга хвиля спільного проекту. Перша хвиля об’єднала заходи в Одесі 20-22 вересня. Програму та розклад заходів у Львові дивіться тут.
У 2017 році проект об’єднає події в Одесі, Харкові, Львові та Дніпрі, а у 2018 році −– у 20 містах України.
Наступні Дні фінансової грамотності відбудуться 15 – 18 листопада 2017 року у Харкові.
Всесвітній день заощаджень
Історія святкування Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в італійському місті Мілан, коли 27 жовтня 1924 року представники ощадних банків з 29 країн зібралися на свій перший Міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress), який тривав до 31 жовтня.
Саме в цей день один із його учасників – італійський професор Равізза – запропонував щороку відзначати "Міжнародний день заощаджень".
У 1989 році Міжнародний день заощаджень офіційно визнаний директивою ООН.
В Україні, як і в багатьох інших країнах, Всесвітній день заощаджень відзначається 31 жовтня.