Звичайна версія сайту
У Національному банку відбулася презентація пам’ятних монет,  присвячених Збройним Силам України

У Національному банку відбулася презентація пам’ятних монет, присвячених Збройним Силам України

У Національному банку України 01 грудня 2021 року відбулася презентація низки пам’ятних монет, присвячених 30-річчю Збройних Сил України:

  • «Збройні Сили України» – дата введення в обіг 01 грудня 2021 року. Автор ескізів монети та скульптор – Святослав Іваненко. Програмне моделювання здійснив Віталій Андріянов;
  • «Сухопутні війська Збройних Сил України» – дата введення в обіг 01 грудня 2021 року. Автор ескізів монети та скульптор – Святослав Іваненко. Програмне моделювання – Юрій Лук’янов;
  • «Десантно-штурмові війська Збройних Сил України» – введена в обіг 11 листопада 2021 року. Автор ескізів монети – Андрій Єрмоленко. Скульптори: Володимир Атаманчук, Анатолій Демяненко.

Усі презентовані монети поповнили серію «Збройні Сили України». Цю серію пам’ятних монет спеціального випуску Національний банк започаткував у 2018 році. Наразі серія налічує 12 пам’ятних монет, першою з яких стала монета, присвячена захисникам Донецького аеропорту.

У презентації взяли участь заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан, директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко та заступник Головнокомандувача Збройних Сил України, генерал-лейтенант Євген Мойсюк.

«Національний банк завжди приділяв велику увагу вшануванню захисників і захисниць України. Напередодні Дня Збройних Сил України ми ввели в обіг пам’ятні монети, щоб увіковічнити мужність і незламність наших славних воїнів у грошових знаках, – сказав Олексій Шабан. – В умовах агресії проти нашої держави – це прояв глибокої поваги, вдячності та підтримки українським військовим, які силою свого героїзму, мужності і самовідданості боронять нашу землю та оберігають спокій кожного українця».

Заступник Головнокомандувача Збройних Сил України, генерал-лейтенант Євген Мойсюк, зокрема, зазначив: «Наша співпраця має важливу державницьку основу. Гроші – важливий символ державності, а збройні сили – запорука державної незалежності. Збройні Сили України, які захищають територіальну цілісність та суверенітет нашої держави, потребують підтримки українського суспільства, а отже – посилення позитивного ставлення українського суспільства до армії. Втілення на монетах українських героїв минулого та сучасності, а також видів, родів сил та родів військ Збройних Сил України, ми сприймаємо, насамперед, як прояв поваги та підтримки військовослужбовців. А монета “Збройні Сили України” – прекрасний подарунок нам до 30-річчя. Уведення в обіг таких монет сприяє зміцненню почуття патріотизму українців, їх довіри до українського війська. Це для нас, безумовно, важливо, бо врешті-решт все це працює на зміцнення обороноздатності країни. В умовах агресії Російської Федерації, яка триває вже майже вісім років, це вкрай важливо».

Віктор Зайвенко розповів, що композиційним центром усіх трьох презентованих монет є військова символіка. «Карбування цих монет є своєрідною подякою Національного банку українським солдатам. Сьогодні українські захисники демонструють усьому світу самовідданість та здатність захистити свою Батьківщину. Доблесть і честь солдатів і офіцерів – справжня сила будь-якої армії», – сказав Віктор Зайвенко.

Він додав, що у 2022 році Національний банк планує продовжити серію «Збройні Сили України» та відкарбувати ще дві пам’ятні монети, присвячені Силам Спеціальних операцій та Військово-морським Силам Збройних Сил України.

Довідково

Пам’ятні монети «Збройні Сили України», «Сухопутні війська Збройних Сил України» та «Десантно-штурмові війська Збройних Сил України» мають номінал 10 гривень і виготовлені із недорогоцінного сплаву на основі цинку з покривом нікелем. Тираж кожної монети – 1 млн штук. Категорія якості карбування – «анциркулейтед», маса – 12,4 г, діаметр – 30,0 мм.  Гурт монет – рифлений.

Ці пам’ятні монети є законним платіжним засобом на всій території  України і мають прийматися за номіналом юридичними і фізичними особами, а також банками за всіма видами платежів без будь-яких обмежень.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини