Перейти до вмісту

У Національному банку відбулася стратегічна сесія щодо проекту Сashless economy

Національний банк України продовжує активну роботу щодо розвитку безготівкових розрахунків у нашій країні та організував 6 червня 2016 року чергову стратегічну сесію щодо проекту А.9 Сashless economy Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року.

Цього разу, крім представників платіжного ринку, участь у зустрічі взяли також з представники державних органів.

Зокрема, на зустрічі були присутні представники Верховної Ради України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства культури України, Державної фіскальної служби України, Київської міської державної адміністрації, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, УДППЗ “Укрпоштаˮ, Європейської Бізнес Асоціації, Незалежної асоціації банків України, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та міжнародних платіжних систем VISA та MasterCard.

Національний банк України представляли заступники Голови Національного банку Яків Смолій і Владислав Рашкован, а також директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Сергій Шацький, начальник Управління стратегії та реформування банківської системи Михайло Відякін та представники проектного офісу.

Як наголосив заступник Голови Національного банку Україні Яків Смолій, для ефективного втілення в життя проекту Сashless economy потрібні консолідація зусиль та взаємодія усіх зацікавлених сторін. “Ми запрошуємо представників усіх міністерств та державних відомств долучитися  до активної роботи над корисною для економіки України справою – підвищенням рівня  безготівкових платежів, які є прозорішими та безпечнішими для громадянˮ, – сказав він.

Учасники мали змогу обговорити детальний план, що містить конкретні заходи для подальшого розвитку безготівкового обігу та роздрібних безготівкових платежів з використанням електронних платіжних засобів.

“Національний банк вважає широке запровадження безготівкових розрахунків одним з основних стратегічних напрямів розвитку банківської системи України. Готівка поза банками не є ресурсом для економічного зростання країни, дуже часто вона обслуговує тіньову економіку або використовується в корупційних ціляхˮ, – зазначив заступник Голови Національного банку України Владислав Рашкован.

Він розповів, що в напрямі реалізації проекту Сashless economy ключовими складовими регулятор визначив розвиток безготівкових розрахунків та платіжної інфраструктури, зниження попиту на готівку, а також підвищення фінансової грамотності населення та формування звички споживачів до здійснення розрахунків саме в безготівковій формі.

Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України Сергій Шацький ознайомив присутніх з поточним станом поширення безготівкових розрахунків в Україні та представив для обговорення детальний план дій за проектом Сashless economy, який передбачає взаємодію всіх державних органів, банківського середовища, міжнародних організацій.

Сергій Шацький додав, що одна з головних цілей проекту – підвищити прозорість розрахунків в Україні: “Прозорість безготівкових платежів – це збільшення надходжень від податків та зборів, що потім спрямовуються на забезпечення найнеобхідніших потреб населення; це кошти, що використовуються для кредитування реальної економіки, зростання якої зумовлює підвищення соціальних стандартів; це гарантований контроль за адресністю надання соціальної допомоги та пільг, а також за наповненням державного бюджету”.

Учасники стратегічної сесії домовилися про подальшу роботу у напрямі широкого запровадження в Україні безготівкових розрахунків, а також про необхідність проведення окремих зустрічей з представниками міністерств та відомств для узагальнення підходів до вирішення цього пріоритетної для країни завдання.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини