Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту

У Національному банку відбулася зустріч з керівниками підприємств аграрного сектору

У Національному банку України відбулася друга зустріч із керівниками підприємств, які беруть участь в опитуваннях щодо ділових очікувань. Цього разу у заході взяли участь керівники 25 підприємств агросектору – від великих до середніх та малих. Під час заходу заступник Голови Національного банку Роман Борисенко, спеціалісти центробанку та запрошений представник від Міністерства аграрної політики та продовольства обговорили з бізнесом як в цілому політику Національного банку у різних площинах – монетарну політики, регулювання банківського сектору, кроки з лібералізації валютного регулювання, так і більш вузькі теми розвитку харчової промисловості в Україні та специфіки проведення кон’юнктурних опитувань НБУ серед підприємств аграрного сектору.

Зокрема, зустріч була присвячена таким темам:

  • Кон’юнктурні опитування: український та світовий досвід

Директор департаменту статистики і звітності Юрій Половньов розповів про переваги такого методу збору інформації, як опитування, а також описав механізм їх проведення. "Опитування дозволяють нам побачити загальну картину того, у якому стані знаходяться ті чи інші сектори економіки, а також отримати дані, які ми не бачимо в офіційній статистиці. Окрім того, опитування дозволяють підтримувати двосторонній зв’язок з бізнесом та експертною спільнотою. Подібні зустрічі підвищують розуміння дій регулятора та рівень довіри до нього, а також дозволяють наближати очікування бізнесу щодо розвитку інфляційних процесів до рівня цілей НБУ, що є дуже важливим за режиму інфляційного таргетування", - підкреслив Юрій Половньов. Він також додав, що НБУ розпочав проведення опитувань підприємств щодо їх ділових очікувань у рамках переходу до інфляційного таргетування ще у 2006 році силами територіальних управлінь НБУ. Централізація даної функції відбулась в 2016 році, було запроваджено опитування фінансових аналітиків та банків. Він також підкреслив, що отримана під час опитувань інформація стає одним із факторів, які враховуються Комітетом з монетарної політики і Правлінням НБУ при прийнятті рішення щодо рівня ключової ставки.

Відео / Презентація

  • Передумови відновлення банківського кредитування

Українські банки сьогодні докапіталізовані, мають кошти та готові кредитувати. Проте на заваді відновленню кредитування сьогодні у першу чергу стоять слабкий захист прав кредиторів та значні юридичні ризики. Про це йшлося у виступі директора департаменту фінансової стабільності НБУ Віталія Ваврищука. Він зауважив, що вирішити це питання допомогли б судова реформа та реформа правової системи, а також прийняття законопроекту про посилення захисту прав кредиторів. Окрім того, необхідно вирішити питання непрацюючих кредитів. "Обсяг NPL в цілому по банківській системі становить більше 56%. Майже дві третини з них припадає на державні банки. Це тягар, який стримує відновлення кредитування українськими банками", - підкреслив Віталій Ваврищук. За його словами наразі відновлюється прибуткова діяльність компаній і показники боргового навантаження будуть поступово повертатись до докризових рівнів. Це створює нові можливості нарощування кредитного портфелю.

Відео / Презентація

  • Перспективи розвитку харчової промисловості України

Директор департаменту продовольства Міністерства агропромислової політики розповів присутнім про поточний стан харчової промисловості в Україні, потенціал зростання внутрішнього попиту та перспективи експорту продуктів харчування вітчизняного виробництва за кордон. За його словами, українські підприємства почали активно виходити на зовнішні ринки, з 2016 року почала зростати частка прибуткових підприємств. "На внутрішньому ринку ми бачимо потенціал для нарощення виробництва і споживання молока, м’яса, риби і фруктів. Серед зовнішніх ринків, крім ринку ЄС, найбільш перспективними нам видаються Китай, Африка та країни Перської затоки, де спостерігається зростання попиту перш за все на продукти тваринного походження – молоко, м’ясо, яйця, а також на цукор", - зауважив Микола Мороз. 

Відео / Презентація

Окрім того, під час зустрічі також відбувся виступ заступника директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу Володимира Лепушинського, на тему "Режим інфляційного таргетування: сучасні підходи до монетарної політики НБУ", під час якої він розповів про кроки, які здійснює Національний банк для забезпечення цінової та фінансової стабільності. 

На додаток, учасники зустрічі змогли детальніше ознайомитись з поточним станом валютного ринку та під час презентації керівника проектів та програм департаменту відкритих ринків Емала Бахтарі на тему "Валютна лібералізація – перехід до режиму вільного руху капіталу в Україні". Зокрема, він розповів присутнім про чинники, які впливають на динаміку валютного ринку, хронологію та логіку запровадження валютних обмежень в минулому, та відповідно їх поступове пом’якшення. 

А директор департаменту стратегії та реформування Михайло Відякін, під час виступу на тему "Роль, функції, пріоритетні завдання та напрями розвитку НБУ" ознайомив присутніх із тими завданнями, які НБУ вважає пріоритетними, змінами, які відбулись у центральному банку впродовж останніх кількох років, а також цінностями, на яких ґрунтується сьогодні діяльність Національного банку.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини