Звичайна версія сайту
Уточнені вимоги до абонентів Системи BankID НБУ

Уточнені вимоги до абонентів Системи BankID НБУ

Національний банк України з метою посилення ефективності та надійності функціонування Системи BankID НБУ продовжує роботу з вдосконалення нормативно-правової бази та уточнює вимоги до абонентів системи. 
 
Зокрема, регулятор:

  • зобов’язав абонентів – ідентифікаторів здійснювати багатофакторну автентифікацію користувачів Системи BankID НБУ до моменту передачі персональних даних користувачів через систему;
  • посилив вимоги до банків стосовно передачі актуальних даних користувачів;
  • передбачив для абонентів – надавачів послуг можливість використання Системи BankID НБУ виключно для надання користувачам тих послуг, за якими надано дозвіл Радою Системи BankID НБУ; 
  • розширив повноваження Ради Системи BankID НБУ в частині контролю за  дотриманням умов укладених договорів та відповідальності абонентів системи.

Такі зміни містить постанова Правління Національного банку України від 27 квітня 2021 № 35 "Про затвердження Змін до Положення про Систему BankID Національного банку України" (далі – Постанова №35).

Документ набирає чинності з 01 травня 2021 року. Зі свого боку, банки України – абоненти ідентифікатори зобов’язані привести свою діяльність у відповідність до вимог Постанови №35 не пізніше 01 липня 2021 року. 

Довідково

Система BankID сьогодні налічує 91 учасника, з них:

  • 34 банки-ідентифікатори;
  • 57 абонентів-надавачів послуг.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини