Перейти до вмісту
В Мінську відбулося 13-е засідання Консультативної ради центральних банків Білорусі та України

В Мінську відбулося 13-е засідання Консультативної ради центральних банків Білорусі та України

Поточна економічна ситуація та подальше зміцнення співпраці з питань грошово-кредитної та валютної політики стали ключовою темою обговорення під час 13-го засідання Консультативної ради центральних банків Республіки Білорусь і України, яке відбулося в м. Мінськ, Білорусь, 26 березня 2018 року за участі заступника Голови Національного банку України Дмитра Сологуба та заступника Голови Правління Національного банку Республіки Білорусь Сергія Калечіци, інших представників центральних банків двох країн.

Учасники зустрічі обговорили реалізацію грошово-кредитної політики та підсумки роботи банківських систем Республіки Білорусь і України в 2017 році, розвиток платіжних ринків двох країн. Сторони поділилися досвідом реалізації програм Twinning в рамках взаємодії з центральними банками Європейського Союзу, а також розглянули питання правового регулювання та практичного застосування ескроу рахунків (договору умовного депонування). Крім того, представники центробанків домовилися продовжити взаємодію в площині навчання персоналу та технічного співробітництва.

"Упевнений, що наша сьогоднішня зустріч стане черговим кроком для продовження позитивної та потрібної для наших країн та народів співпраці національних банків", - зазначив Сергій Калечіц.

"Без сумніву, такі заходи сприяють розвитку комунікацій та обміну досвідом за ключовими напрямками діяльності центральних банків. Розвиток фінансових ринків та інструментів несе в собі як переваги, так і виклики, а вивчення досвіду колег завжди є сильною перевагою для забезпечення цінової і фінансової стабільності, а також економічного зростання наших країн", - сказав Дмитро Сологуб.

Перше засідання Консультативної ради центральних банків Республіки Білорусь і України відбулося в травні 2002 року. Консультативна рада була створена з метою сприяння розвитку зовнішньоекономічних відносин між двома країнами, валютних ринків та платіжних систем, поліпшення умов діяльності суб'єктів господарювання. До її завдань і функцій належать підготовка та організація виконання двосторонніх угод у сфері банківської діяльності, вирішення поточних проблем двостороннього співробітництва та обмін досвідом.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини