У День української гривні на початку навчального року Голова Національного банку України Валерія Гонтарева зустрілася з першокурсниками Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", щоб розповісти про Національний банк, роль та його місце у суспільстві, поговорити про майбутнє країни, надихнути студентів на успішне навчання, брати участь у перебудові країни та побажати їм упевнено йти до мети.
"У цих стінах я здобула першу вищу освіту", – з ностальгією згадувала Голова НБУ студентські роки. В КПІ вона отримала глибокі знання, зустріла вірних друзів та свого чоловіка. "Відверто кажучи, 30 років тому я й гадки не мала, що буду читати лекцію першокурсникам у статусі Голови Національного банку України. Тим більше, що навчалася за спеціальністю "Оптико-електронне приладобудування", – жартувала Валерія Гонтарева.
У 1987 році вона закінчила КПІ та здобула кваліфікацію інженера-оптика-конструктора. Після інституту Валерія Гонтарева починала трудову діяльність за фахом: спочатку науковим співробітником в Українському центрі стандартизації і метрології, потім - інженером-конструктором інституту "Гіпробудмашина".
"КПІ завжди був справжньою кузнею управління кадрів. Нещодавно я бачила рейтинг вишів і з радістю відзначила, що серед ТОП-менеджерів найбільших вітчизняних компаній саме випускники нашого університету займають найвищі посади" , – зазначила Валерія Гонтарева. З шести членів Правління Національного банку України чотири мають технічну освіту, два – випускники КПІ.
Мотиваційна лекція Валерії Гонтаревої була про трансформацію Національного банку України та реформу банківського сектору, яку проводить нова команда під її керівництвом, та про зміни в країні– перехід нашої економіки на європейські стандарти. Вона розповіла про кардинальний переворот у своєму житті – як 22 роки тому вирішила змінити професію та пов’язати своє майбутнє з економічною діяльністю, а в липні минулого року прийняла новий виклик – обійняти посаду Голови НБУ
Валерія Гонтарева розповіла студентам, що в КПІ вони працювали над проектуванням тепловізора та безпілотника. І якби ці роботи не припадали десь на полицях пилом, то зараз Україні не треба було б просити Америку надати прибори нічного бачення для фронту в зоні АТО та просити безпілотні дрони по всьому світу.
Голова НБУ закликала студентів не боятися змінювати своє життя та знаходити в собі сили змінювати життя своєї країни на краще:
"Не здавайтеся, утілюйте свої ідеї та розробки в життя! Реєструйте ваші винаходи, контактуйте з бізнес-інкубаторами, шукайте шляхи просування своїх проектів", – закликала Валерія Гонтарева. - Нашій країні потрібні ваші мізки та енергія, тому що настав час відійти від ресурсної моделі економіки, настав час творити високотехнологічну та високоінноваційну країну".
Ідея запровадити курс лекцій для першокурсників належить Голові Національного банку України Валерії Гонтаревій. Мета проекту – показати студентам безмежні можливості для розвитку, розказати про зміни на прикладі Національного банку та надихнути молодь змінювати Україну на краще.
Практика зустрічей керівників центробанків зі студентською молоддю поширена у світі. Наприклад, Бен Бернанке, будучи Головою ФРС США, прочитав цикл лекцій для студентів-магістрів Школи бізнесу Університету Джорджа Вашингтона. Спілкувався зі студентами університету Гельсінкі й Президент Європейського центрального банку Маріо Драгі. Голова Міжнародного Валютного Фонду Крістін Лагард також опікується проблемою фінансової просвіти молоді.
Окрім Голови Національного банку, у проекті вже взяли участь три її заступники. Перший заступник Голови НБУ Олександр Писарук сьогодні надихав студентів Національного університету "Києво-Могилянська академія", вчора заступник Голови НБУ Владислав Рашкован з надзвичайно мотивуючими лекціями виступив перед першокурсниками Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та студентами Університету банківської справи (м. Київ). У понеділок зі студентами в Київській школі економіки зустрічався заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб.
У п’ятницю, 4 вересня, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка з лекцією виступить заступник Голови НБУ Олег Чурій. У цей же день у стінах своєї альма-матер, Львівського національного університету ім. Івана Франка, виступить із лекцією заступник Голови НБУ Яків Смолій.
Усього проектом планується охопити понад 1000 студентів. Близько 700 першокурсників уже відвідали лекції керівників Національного банку України.