Перейти до вмісту

Відбулася презентація поштових марок і пам’ятних монет з нагоди 150-річчя Національного академічного театру опери та балету України ім. Т.Г.Шевченка

Сьогодні у Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка відбулася презентація поштових марок і пам’ятних монет з нагоди 150-річчя цього видатного мистецького закладу.

Участь у заході взяли генеральний директор Національного академічного театру опери та балету України ім. Т.Г.Шевченка Петро Чуприна, представники Національного банку України, Міністерства культури України та ПАТ "Укрпошта".

Як наголосила заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу НБУ Вікторія Сузанська, Національний банк України з повагою ставиться до історії та культури українського народу та часто присвячує свою нумізматичну продукцію духовним скарбам нашої нації – таким як Національний академічний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка.

"Слава про оперне та балетне мистецтво України давно сягнула за межі країни. Національна опера України активно та успішно інтеґруєтьсяу світовий музичний процес, про що свідчать гастролі в багатьох країнах світу, участь у найпрестижніших музичних фестивалях, –зауважила вона. – Щоб віддати данину шани колективу, який представляє нашу країну на міжнародній оперній та балетній сцені, Національний банк ввів у обіг дві пам’ятні монети (срібну та з нейзильберу) "150 років Національному академічному театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка" та сподівається, ці монети знайдуть шлях до сердець всіх поціновувачі українського оперного та балетногомистецтва".

Срібна монета "150 років Національному академічному театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка" має номінал 20 гривень, виготовлена зі срібла 925 проби, її маса в чистоті – 62,2 г, діаметр – 50,0 мм, тираж – 2 000 штук. Монета оздоблена локальною позолотою, (вміст золота в чистоті не менше ніж 0,003 г), що надає їй ошатного та поважного вигляду.

Монету "150 років Національному академічному театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка" номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, тираж – 40 000 штук. Вона також оздоблена кольоровим друком (тамподрук).

"Найголовнішими принципами, якими ми керуємося, є забезпечення високих стандартів якості карбування монет та художнього втілення ідей. Монетний двір Національного банку може створювати монети з використанням таких сучасних технологій як оздоблення голографічними зображеннями та  дорогоцінним чи напівдорогоцінним камінням; нанесенням локального золотого покриття на елементи дизайну; патинуванням; тамподруком (кольоровим друком) тощо", – додав  Роман Чайковський, начальник відділу розроблення дизайну Банкнотно-монетного двору НБУ.

На аверсі монет у центрі на дзеркальному тлі  розміщено будівлю театру, яка  по праву є перлиною архітектури сучасного Києва; на реверсі монет зображено стилізовану композицію: глядацька зала (на монеті зі срібла – позолочена), над якою – алегорична композиція: геральдичні грифони тримають у лапах ліру як символ музичного мистецтва.

Автором ескізів до цих монети виступила київська художниця Наталія Фандікова, а роботу із втілення її творчого задуму виконали скульптори Монетного двору: Анатолій Демяненко і Володимир Дем’яненко.

Відео про пам’ятні монети “150 років Національному академічному театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка" – за посиланням.

 

 

 

 

 

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини