Перейти до вмісту

Відкритий дослідницький семінар НБУ: криптовалюту не можна вважати альтернативними грошима

Минулого тижня у Національному банку України відбувся відкритий дослідницький семінар доктора Габріеля Содерберга, дослідника Університету Упсали та економіста центрального банку Швеції Sveriges Riksbank, який приїхав до Києва для виступу на форумі з фінансової інклюзії Finclusion UA, організованому Mastercard і Національним банком України.

Шведський економіст презентував своє дослідження "Гроші у минулому та 21-му столітті: принципи довіри та функціонування" щодо ролі криптовалюти у сучасному світі. Він розпочав з короткого екскурсу в історію грошей і основну частину презентації було присвячено обговоренню криптовалюти та її особливостей.

Доктор Содерберг зазначив, що однією з причин стрімкого зростання популярності криптовалюти є відсутність довіри громадян до центральних банків і банківської системи загалом, а також високий рівень довіри до комп’ютерів. Окрім того, доповідач підкреслив, що сьогодні криптовалюту не можна вважати альтернативними грошима, адже їй більше притаманні властивості активів, аніж власне валют. Для того, щоб криптоактиви стали повноцінними грошима, необхідна певна "акредитація" центральними банками.

з дослідженням можна ознайомитися за посилання.

З презентацією можна ознайомитися за посиланням.

Відеозапис семінару: https://youtu.be/n2s4ths4vBU

Запрошуємо потенційних доповідачів взяти участь у наступних семінарах. Матеріали, що містять результати наукових досліджень (статтю та/або презентацію), резюме автора та бажану дату проведення семінару необхідно надіслати до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу: [email protected].

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини