Перейти до вмісту

Відкритий дослідницький семінар НБУ: використання панельних VAR-моделей у прикладних економічних дослідженнях

8 серпня 2017 року у Національному банку України відбудеться черговий відкритий дослідницький семінар. Спікером виступить професор економіки Гавайського університету в Маноа Інесса Лав. Вона презентуватиме результати власних наукових досліджень, присвячених впровадженню та використанню панельних векторних авторегресійних моделей (PVAR) у прикладних економічних дослідженнях. ДокторІнесса Лав є відомим у професійних колах економістом, вона зробила значний внесок у розробку основ PVAR для комплексного моделювання динамічних показників соціально-економічних систем.

Під час семінару Інесса Лав презентуватиме результати нещодавно опублікованої наукової праці, за результатами якої розроблено новий програмний пакет PVAR для STATA (Estimation of panel vector autoregression in Stata). Також спікер розповість про особливості використання PVAR-моделей у дослідженні різних сфер економічної діяльності, які розкрито у її наукових працях.

Зокрема, у праці "Фінансовий розвиток та динамічна інвестиційна поведінка: аргументація на основі панельної VAR-моделі" (FinancialDevelopment and Dynamic Investment Behavior: Evidence from Panel VAR) на основі даних різних країн доведено, що вплив фундаментальних та фінансових факторів на рівень інвестицій у країну суттєво відрізняється, залежно від рівня її фінансового розвитку.

У науковій статті "Вплив моделей фінансування і структури власності іноземних банків на зростання банківського кредитування: чи відрізняються Центральна і Східна Європа?"(Impact of Funding Models and Foreign Bank Ownership on Bank Credit Growth: IsCentral and Eastern Europe different?) автору вдалося виявити нові чинники, що впливають на тривале скорочення кредитування внаслідок глобальної фінансово-економічної кризи.

Доктор Лав також розповість про макрофінансові зв’язки та вплив макроекономічних шоків на якість кредитного портфеля. Про це йдеться у статтіЛав – "Макрофінансові зв’язки в Єгипті: панельний аналіз економічних шоків та якості кредитного портфеля" (: Aand).

Довідково: Інесса Лав здобула вчений ступінь доктора філософії (PhD) з економіки та фінансів у Бізнес-школі Колумбійського університету в Нью-Йорку, ступінь магістра з прикладної економіки – в Американському університеті у Вашингтоні та ступінь бакалавра математики Запорізького національного університету в Україні. Пані Лав працює в Гавайському університеті з серпня 2012 року. Раніше вона була співробітником Світового банку, працювала у представництвах СБ багатьох країн та регіонів світу, брала участь у різноманітних прикладних проектах, пов’язаних із впровадженням політики, оцінювання фінансового сектору, поліпшення доступу до фінансування та оцінюванням реформ у сфері бізнес-середовища. Її дослідження зосереджені на розвитку фінансового сектору, корпоративних фінансах, фінансуванні малих та середніх підприємств, оцінюванні результативності діяльності та наслідків фінансової кризи. Дослідницькі статтіІнесси Лав опубліковані в таких відомих журналах як "Journal of Financial Economics", "Journal of Development Economics", "EconomicLetters" та інших міжнародних фахових виданнях.

З матеріалами досліджень англійською мовою можна ознайомитись за посиланнями:

Estimation of panel vector autoregression in Stata

Financial Development and Dynamic Investment Behavior: evidence from Panel VAR

The impact of funding models and foreign bank ownership on bank credit growth: is Central and Eastern Europe different?

Macro-Financial Linkages in Egypt: A Panel Analysis of Economic Shocks and Loan Portfolio Quality

Робочою мовою семінару є англійська.

Адреса проведення семінару: м. Київ, вул. Інститутська 9, центральний вхід, к. 206.

Семінар розпочнеться о 14:00. Реєстрація учасників триватиме з 13:45 до 13:55.

При собі необхідно мати документи, що посвідчують особу.

Для участі у семінарі необхідно подати заявку на електронну адресу: [email protected] до 17:00 7 серпня 2017 року, зазначивши прізвище та ім’я учасника, місце роботи, контактні дані (телефон, e-mail). Враховуючи обмеженість місць, Національний банк залишає за собою право розгляду заявок та прийняття рішень щодо участі в семінарі кожного з заявників. Результати буде повідомлено електронною поштою кожному з учасників.

Запрошуємо до співпраці потенційних доповідачів для презентації результатів своїх досліджень з питань, що пов’язані з діяльністю Національного банку України та роботою фінансової системи. Пропозиції (разом з бажаною датою семінару, презентаційними матеріалами, резюме та/або проектом статей) необхідно подавати для подальшого розгляду до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу [email protected].

З матеріалами відкритих наукових семінарів можна ознайомитись за посиланням.

 

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини