Перейти до вмісту
Відкритий дослідницький семінар НБУ: вплив банківського регулювання на ефективність роботи банків у країнах з перехідною економікою

Відкритий дослідницький семінар НБУ: вплив банківського регулювання на ефективність роботи банків у країнах з перехідною економікою

13 липня 2018 року в Національному банку України відбувся традиційний відкритий дослідницький семінар, під час якого доктор ХуршидДжалілов, старший лектор університету Bournemouth University, презентував своє дослідження на тему "Чи покращує банківське регулювання ефективність роботи банків? На прикладі країн з перехідною економікою".

Як зазначив спікер, після глобальної фінансової кризи 2008 року необхідно було вирішити питання стабілізації банківського сектора та запобігти ризику фінансової нестабільності у майбутньому. Саме тому, науковці зосередили увагу на вивченні впливу банківського регулювання на ефективність роботи банків. Однак, як наголосив доктор Джалілов, результати досліджень, отримані для розвинутих ринків, не можуть бути безапеляційно застосовані до країн з перехідною економікою, яким притаманні унікальні інституційні умови і відносно нерозвинені банківська система та фінансові ринки.

Під час презентації доктор Джалілов розповів про те, як вимоги щодо банківського капіталу, ринкова дисципліна та наявність "жорсткого" нагляду зі сторони регулятора, з-поміж інших факторів, визначають ефективність роботи банків. Застосувавши двокроковий узагальнений метод моментів (two-stage generalized method of moments) та динамічні панельні квантильні регресії (dynamic panel quantile regressions) до даних вибірки 314 комерційних банків, що представляють 21 країну з перехідною економікою за період 2002-2014 років, дослідник дійшов висновку, що єдиним фактором, який суттєво позначається на ефективності банківської системи перехідних економік є регуляторні обмеження банківської діяльності. На думку доктора Джалілова, державні органи, які здійснюють регулювання фінансових ринків, при розробці власних підходів до регулювання повинні враховувати специфіку економіки країни, а банкам варто покращувати якість інформації, яку вони надають ринкам.

Відеозапис семінару можна переглянути за посиланням.

З матеріалами попередніх відкритих наукових семінарів можна буде ознайомитись за посиланням.

Запрошуємо потенційних доповідачів взяти участь у наступних семінарах. Матеріали, що містять результати наукових досліджень (статтю та/або презентацію), резюме автора та бажану дату проведення семінару необхідно надіслати до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу: [email protected].

Теги:

Теги:

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини