14 травня 2018 року Національний банк України відвідав доктор Коні Оловсон з Банку Швеції, який презентував на відкритому дослідницькому семінарі своє поточне дослідження "Міжнародні бізнес-цикли: Оцінка ефектів світового ринку нафти" за співавторства з Йоханом Гарсом з Королівської шведської академії наук.
Свій семінар доктор Оловсон присвятив обговоренню питання впливу на світову економіку того факту, що нафта як важливий фактор виробництва торгується на світовому ринку. Для того, щоб відтворити емпірично спостережуваний вплив цін на нафту на міжнародний бізнес-цикл, автори пропонують модель двох країн, яка на відміну від наявних традиційних моделей включає спільний для всіх країн глобальний шок пропозиції нафти, а також унікальні для кожної країни шоки ефективності використання нафти. Незважаючи на те, що частка енергетики у виробництві є зазвичай порівняно низькою, нафта розглядається як товар, що доповнює інші фактори виробництва. Відповідно, за такої моделі світовий ринок нафти може бути кількісно важливим для міжнародного бізнес-циклу.
Отримані результати є особливо важливими для макроекономічного моделювання, прогнозування та аналізу економічної політики в країнах, що залежать від нафти та інших сировинних товарів, ціни на які формуються на світовому ринку. Україна є гарним прикладом такої країни, адже її міжнародна торгівля суттєво залежить від світових цін. Таким чином, для здійснення ефективної економічної політики необхідно розуміти механізм трансмісії глобальних шоків та враховувати його під час побудови макроекономічних моделей.
З матеріалами дослідження англійською мовою можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/2jG2VOH.
Відеозапис семінару: https://bit.ly/2GaCaL7.
З матеріалами попередніх відкритих наукових семінарів можна буде ознайомитись за посиланням.
Запрошуємо потенційних доповідачів взяти участь у наступних семінарах. Матеріали, що містять результати наукових досліджень (статтю та/або презентацію), резюме автора та бажану дату проведення семінару необхідно надіслати до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу: [email protected].