Доброго дня!
Шановні журналісти! Дякую Вам за привітання.
Радий бачити, що стільки першокласних журналістів опікуються темами роботи Нацбанку. Я отримав від Вас чимало запитів на інтерв’ю.
Зараз прошу дати мені час, щоб я міг прийняти справи, та щоб наше з Вами спілкування було максимально інформативним.
Я радий приєднатися до потужної, професійної команди Національного банку. Для мене велика честь, стати частиною державної інституції, яка є взірцем успішних реформ, інституційної спроможності і прозорості та користується високою довірою міжнародної спільноти.
Я 25 років пропрацював у банківському секторі і зблизька спостерігав як змінювався Нацбанк. Так от, Національний банк шість років тому і сьогодні – це абсолютно різні інституції. З підсиленим центробанком і фінансовий сектор став якісно нового ґатунку.
Реформа банківського сектору, послідовна монетарна та валютна політики заклали фундамент для макроекономічної та фінансової стійкості країни. Без цього фундаменту Україна зовсім інакше сьогодні проходила б через коронакризу.
Моє завдання – не втратити ці здобутки, а, навпаки, примножити їх. Пріоритетом для мене, як і для всіх, хто працює в державному секторі, є Україна й інтереси держави.
Викликів багато.
У мене є чітке бачення як має розвиватися банківський та фінансовий сектор у найближчі роки.
Мій курс базується на чотирьох основних пріоритетах:
- Реальне відновлення кредитування. Для української економіки, яка сьогодні знаходиться у стані кризи, викликаної вірусом, як ніколи, важливі ресурси та підтримка банківської системи. Реальний сектор потребує інвестицій, а українці – доступних кредитів на житло та для відкриття чи розвитку власного бізнесу. Тому наше спільне завдання з урядом – підготувати банки до кредитування галузевих проєктів, які нададуть якісний поштовх економіці. Вже сьогодні в банків достатньо коштів, щоб запустити масштабне кредитування.
- Зниження портфелів "поганих" боргів у банках. На заваді повноцінного відновлення кредитування є висока частка непрацюючих кредитів у банках. Цей тягар не дає їм повною мірою виконувати свою функцію фінансових посередників. Оскільки ще донедавна я був головою державного банку, що має найменший портфель проблемних кредитів, я точно знаю, як зробити це на ділі, а не на словах.
- Збереження макрофінансової стабільності. Макростабільність – безумовне досягнення останніх п’яти років. Це фундамент для здорової економіки, яку ми будуємо. Неконтрольованої інфляції не буде. Валютна політика буде зваженою. Водночас валютна політика має сприяти зростанню економіки.
- Продовження та поглиблення співпраці з нашими міжнародними партнерами. Це ще один мій пріоритет. Так само як і незалежність центробанку, конструктивні відносини з міжнародною спільнотою – потрібно підтримувати.
Як Голова Національного банку я використаю увесь свій досвід і зроблю все від мене залежне, аби допомогти підвищити якість життя українців.
Дякую за увагу!