Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
З початку війни зі спецрахунку, відкритого Національним банком, на потреби оборони перераховано майже 23 млрд грн, за січень рахунок поповнився на 440 млн грн

З початку війни зі спецрахунку, відкритого Національним банком, на потреби оборони перераховано майже 23 млрд грн, за січень рахунок поповнився на 440 млн грн

Національний банк інформує про стан спеціального рахунку для допомоги силам оборони та рахунку Міністерства соціальної політики для гуманітарних потреб.

Про спецрахунок на потреби оборони 

Станом на 1 лютого 2023 року залишок коштів на спецрахунку становить понад 1 млрд грн. За минулий місяць на спецрахунок надійшло понад 440 млн грн.

Усього на спецрахунок, який Національний банк відкрив для підтримки сил оборони 24 лютого 2022 року, надійшло понад 23,9 млрд грн в еквіваленті.

Кошти перераховували як громадяни та підприємства України, так і міжнародна спільнота (зокрема зі США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі, Швейцарії, Норвегії, Австралії, Франції, Канади, Болгарії, Гонконгу та ще багатьох країн світу).

З-за кордону в іноземній валюті (долари США, євро, фунти, канадські долари, китайські женьміньбі, японські єни, швейцарські франки, польські злоті, австралійські долари) надійшло понад 8 млрд грн в еквіваленті.

Загалом з початку війни Національний банк перерахував на потреби оборони майже 23 млрд грн (у січні – понад 610 млн грн), зокрема:

  • на потреби Національної гвардії України – всього 990 млн грн;
  • на потреби Національної поліції України – всього 1 650 млн грн;
  • на потреби Міністерства оборони України – всього понад 14 721 млн грн;
  • на потреби Державної прикордонної служби України – всього 980,2 млн грн;
  • на потреби Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України – всього понад 4,2 млрд грн (09.01.2023 – 125,3 млн грн; 12.01.2023 – 138 млн грн; 24.01.2023 – 118,8 млн грн);
  • на потреби Державної служби України з надзвичайних ситуацій – понад 19,3 млн грн;
  • на потреби РНБО України – всього 40,5 млн грн;
  • на потреби Державної спеціальної служби транспорту – всього 67 млн грн;
  • на потреби Служби безпеки України – всього понад 318,2 млн грн (17.01.2023 – 228,2 млн грн).

Нагадаємо, що перерахувати кошти на потреби оборони можна як за реквізитами, так і за допомогою платіжної картки: https://bank.gov.ua/ua/about/support-the-armed-forces.

Про рахунок для гуманітарних потреб

Станом на 1 лютого 2023 року залишок коштів на рахунку Міністерства соціальної політики, який Національний банк відкрив для гуманітарних цілей, становить понад 72,5 млн грн. За січень на рахунок для гуманітарних потреб надійшло понад 9,1 млн грн. Близько половини коштів з початку війни надійшло з-за кордону в іноземній валюті (долари США, євро, фунти).

Міністерство соціальної політики України, що є отримувачем та розпорядником коштів, які надходять на цей рахунок, вже перерахувало з нього понад 845 млн грн з метою надання гуманітарної допомоги постраждалим від збройної агресії рф.

Нагадаємо, що для допомоги громадянам, які потерпають від війни, перерахувати кошти можна як за реквізитами, так і за допомогою платіжної картки: https://bank.gov.ua/ua/about/humanitarian-aid-to-ukraine

Довідково

Інформація про стан спецрахунку щоденно оновлюється на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини