Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
За березень на касах магазинів українці отримали з платіжних карток близько 3,8 млрд грн

За березень на касах магазинів українці отримали з платіжних карток близько 3,8 млрд грн

Національний банк з початку війни рекомендував торговельним підприємствам надати можливість зняття готівки в торговельних мережах та магазинах для забезпечення потреб населення. Банки та платіжні системи активно підтримали цю ініціативу. Сьогодні більше тисячі торговельних підприємств по всій Україні готові видавати готівку під час використання платіжної картки. За наявною в Національного банку інформацією, кількість pos-терміналів, що підтримують цей функціонал, становить не менше 35 тисяч штук.

За розрахунками Національного банку України обсяги видачі готівки із кас торговельних підприємств за березень цього року становили близько 3,8 млрд грн. Загалом за місяць  здійснено приблизно 2,7 млн таких операцій із платіжними картками. Середній чек однієї операції становив біля 1 400 грн. Тобто в березні в середньому щодня відбувалося приблизно 88 тисяч операцій на суму понад 124 млн грн.

Таку можливість для своїх клієнтів налаштували 25 українських банків–емітентів платіжних карток. Водночас свої pos-термінали для таких операцій налаштували шість банків-еквайрів, а саме: АТ “Райффайзен Банк”, АТ КБ “ПриватБанк”, АТ “Ощадбанк”, Акціонерний банк “Південний”, АТ “АЛЬФА-БАНК” та ПАТ “БАНК ВОСТОК”.

Найбільше та найчастіше українці отримували готівку під час розрахунків у великих торговельних мережах, зокрема в супермаркетах АТБ, Сільпо, VARUS, Фора, FOZZY та NOVUS. Також для зняття готівки активно використовувалися мережі аптек та АЗС.

Упродовж періоду дії воєнного стану кількості торговельних підприємств, що запровадили таку можливість для своїх покупців, активно зростала.

Водночас на кінець березня обсяги та кількість таких операцій поступово знижувалися. Так, упродовж останнього тижня в середньому щодня відбувалося понад 61 тисяч таких операцій на суму майже 90 млн грн.

"Очевидно, що під час війни проведення операцій з інкасації суттєво ускладнилося, особливо на територіях, де існує загроза життю та здоров’ю працівників банків. Тому ми дуже вдячні усім закладам торгівлі, АЗС, аптекам та надавачам послуг, які у тісній співпраці з банками та платіжними системами надають користувачам платіжних карток вкрай важливий функціонал із видачі готівки на касі. Цим вони виконують додаткову соціальну місію – забезпечують вільний доступ українців до власних коштів у період дії воєнного стану. Крім того, сума середнього чеку та тренд на зниження щоденних обсягів таких операцій підтверджує своєчасність активного впровадження цього функціоналу та задоволення основного попиту громадян на готівкову гривню", ‒ наголосив заступник Голови Національного банку України Олексій Шабан.

Нагадаємо, що в разі гострої потреби в готівці громадяни можуть отримати її в підприємствах торгівлі на території всієї України. Для цього потрібно оплатити будь-яку покупку платіжною карткою і під час розрахунку попросити касира зняти з неї потрібну суму готівки. Отримати можна від 500 до 6 000 гривень залежно від торговельного підприємства. Таку можливість реалізують банки разом із платіжними системами і підприємствами торгівлі (магазинами, АЗС, аптеками тощо).

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини