Звичайна версія сайту
За перше півріччя 2021 року банки видали понад 3,6 млрд грн нової іпотеки – результати опитування

За перше півріччя 2021 року банки видали понад 3,6 млрд грн нової іпотеки – результати опитування

Українські банки повідомили, що в червні 2021 року видали 955 іпотечних кредитів на загальну суму 774,6 млн грн. Загалом за другий квартал банками видано 2839 іпотечних кредитів майже на 2,3 млрд грн, за перше півріччя – 4652 іпотечних кредити на загальну суму понад 3,6 млрд грн. 

Порівняно з першим півріччям минулого року обсяги нового іпотечного кредитування зросли в 2,5 раза за кількістю договорів та в 3,4 раза у грошовому вимірі.

Про це свідчать результати чергового опитування банків про обсяги наданих населенню іпотечних кредитів.

Кредити на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості ще більше посилили свою перевагу: у червні їх частка перевищила 90% від усіх наданих іпотечних кредитів як за кількістю договорів, так і за грошовим обсягом.

Ринок іпотечного кредитування залишається дуже концентрованим: п’ять найактивніших банків уклали 90% нових угод. 

Середньозважена ефективна ставка іпотечного кредиту становила в червні 17,3% на первинному і 13,2% – на вторинному ринку. За другий квартал ставки знизилися відповідно на 0,1 в. п. та на 0,7 в. п.

Довідково

Щомісячні результати опитування банків – це самооцінка банками власних іпотечних портфелів. Тому вони можуть не збігатися з офіційною статистикою, розміщеною на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку України в розділі "Статистика".

Відмінності зумовлені насамперед використанням банками управлінської звітності для цілей складання таблиці даних стосовно іпотечних портфелів. Такий підхід точніше відображає тип застави за кредитами, а отже, й сутність класифікації кредитів.

 

Теги
Документи
Your browser does not support SVGs
Результати анкетування банків про кредити, надані фізичним особам на купівлю, будівництво та реконструкцію нерухомості під заставу нерухомості
Завантажити
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини