Національний банк пом’якшує низку валютних обмежень
Фінансовий ринок включає грошовий ринок, ринок капіталу та валютний ринок. Національний банк працює на фінансовому ринку, щоб досягати цілей монетарної політики. Ми пропонуємо банкам кредити та розміщуємо депозитні сертифікати, купуємо і продаємо цінні папери та іноземну валюту. Так ми впливаємо на вартість грошей та управляємо інфляцією через трансмісійний механізм.
Національний банк регулярно надає банкам кредити та розміщує серед них депозитні сертифікати, намагаючись утримувати процентні ставки на міжбанківському кредитному ринку на рівні, близькому до облікової ставки Національного банку України.
Якщо на ринку існує системний дефіцит або профіцит ліквідних коштів, це може істотно впливати на ставки грошового ринку. У такому разі Національний банк може коригувати кількість ліквідних коштів шляхом купівлі або продажу державних цінних паперів.
Національний банк упроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу відповідно до Стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. За такого режиму інтервенції Національного банку на міжбанківському валютному ринку використовуються для покриття структурного дефіциту валюти. Це дає змогу обмінному курсу коливатися в обидва боки: як послаблюватися, так і зміцнюватися. Крім того, за допомогою інтервенцій Національний банк значно обмежує курсові коливання.