Звичайна версія сайту

Центробанки України та Тунісу обмінюватимуться експертизою у монетарній політиці, валютному регулюванні та інших сферах

Національний банк України та Центральний банк Тунісу підписали Меморандум про взаєморозуміння, який має на меті забезпечити обмін знаннями та експертизою у різних сферах, у першу чергу у комунікації, трансформації, монетарній політиці та валютному регулюванні.

Меморандум підписали Голова Національного банку України Яків Смолій та Голова Центрального банку Тунісу Маруан Ель Абассі 5 вересня 2019 року під час візиту делегації Центрального банку Тунісу до Києва.

Меморандум посилить стратегічну співпрацю між двома інституціями та сприятиме взаємному обміну досвідом та експертизою у формі робочих візитів, технічних консультацій, тренінгів, семінарів, майстер-класів або досліджень.

«За останні п’ять років український центральний банк значно «виріс» та став потужною, незалежною інституцією з глибокою експертизою та інноваційними підходами до традиційного центробанкінгу. Це визнає, зокрема, міжнародна спільнота центробанкірів. Сподіваюся, що наша співпраця та готовність ділитися своїми надбаннями сприятиме подальшому розвитку сучасного Центрального банку Тунісу», - зазначив Голова НБУ  Яків Смолій.

У свою чергу Голова Центрального банку Тунісу Маруан Ель Абассі підкреслив важливість Меморандуму про взаєморозуміння, оскільки він дозволить центробанку співпрацювати з установою, яка втілює кращі практики. Це відповідає стратегічному баченню Центрального банку Тунісу – бути сучасним, проактивним та ефективним регулятором, який є у авангарді  економічних та фінансових перетворень в країні.

«Центробанки України та Тунісу працюють у схожих умовах, зокрема обидві інституції у своїй політиці повинні зважати на зміни у політичній та економічній ситуації в країні. Монетарна політика, комунікації та трансформація – це стратегічні пріоритети для нашого центробанку. Саме у цих питаннях досвід Національного банку України однозначно стане в нагоді Тунісу», - зазначив Голова Центрального банку Тунісу Маруан Ель Абассі.

Меморандум набирає чинності від дати підписання. Документ допоможе посилити та формалізувати стратегічні та робочі відносини між двома інституціями.

Теги
Поділитись