Національний банк України з метою визначення рейтингової шкали пам’ятних монет, які офіційно введені в обіг Національним банком України з 01 січня до 31 грудня 2012 року, оголошує про початок конкурсу “Краща монета року України”.
Як зазначила заступник начальника Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України Вікторія Сузанська, монета – це багатюще джерело інформації та символ державності.
“Пам’ятні монети відображають образи славетних співвітчизників, які залишили значний творчий і науковий доробок, пам’ять про розбудову української держави, розповідають про історичну спадщину України та традиції й культуру нашого народу”, – наголосила Вікторія Сузанська.
Проведення конкурсу здійснюється у два етапи.
Вікторія Сузанська повідомила, що конкурс проводиться в таких номінаціях: краща монета року, унікальне ідейне рішення, найкраще художнє рішення.
Так з 21 січня 2013 року до 22 березня 2013 року шляхом голосування визначатимуться три монети, які набрали найбільшу кількість голосів у кожній номінації.
У голосуванні можуть брати участь усі бажаючі, які в установлені строки надішлють заповнену анкету для визначення кращої монети року на таку електронну адресу, он-лайн на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України або вкинуть її в спеціально облаштовану скриньку в територіальних управліннях Національного банку України.
На другому етапі члени комісії шляхом таємного голосування визначають переможця конкурсу в кожній номінації (серед авторів трьох обраних монет).
Інформація про результати другого етапу конкурсу розміщуватиметься на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.