Перейти до вмісту

Публікація

Рівень споживчої інфляції в Україні продовжує знижуватися

Як і очікувалося, після досягнення максимального рівня у квітні (60.9%) споживча інфляція в річному вимірі продовжила уповільнюватися – до 55.3% у липні. Тренд на зниження інфляції забезпечили стабілізація обмінного курсу гривні, жорстка монетарна та фіскальна політика, стриманий споживчий попит.

Також завдяки значній пропозиції овочів і фруктів нового врожаю в липні зменшилися ціни на сирі продукти харчування. Це сприяло зниженню індексу споживчих цін за місяць на 1.0%.

Сезонний чинник відіграв значну роль і в зниженні цін на окремі компоненти базової інфляції, зокрема на одяг та взуття. Це зумовило зниження базового індексу споживчих цін у липні на 0.1%. У річному вимірі базова інфляція також сповільнилася – до 43.8%.

"Повернення річної споживчої інфляції до однознакових показників і подальша її стабілізація на низькому рівні залишається ключовим завданням монетарної політики Національного банку", – зазначив директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Сергій Ніколайчук. За його словами, цінова динаміка в останні місяці демонструє вичерпання девальваційних ефектів. Надалі очікується продовження стійкого дезінфляційного тренду.

Детальний аналіз динаміки окремих цінових індикаторів, їх компонентів, а також чинників, що призвели до їх зміни, представлений у щомісячному аналітичному документі "Оцінка інфляції". Цей документ регулярно оприлюднюється на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку з метою інформування суспільства про перебіг інфляційних процесів в Україні.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини